Dzisiaj jest: niedziela, 20 września 2020

iPułtusk » Wiadomości

Wiadomości

Photo

Apel do grzybiarzy

19 września 2020, 13:10

Grzybobranie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek na łonie natury. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że nie wszyscy amatorzy grzybów znają jednak lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

Photo

Sprawdź, które imiona są w Polsce najpopularniejsze

17 września 2020, 13:10

Zanotowano zmianę na pozycji lidera, a dokładnie liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona, w pierwszym półroczu tego roku, rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

Photo

Najprostsza droga, czyli e-usługi dla kierowców

15 września 2020, 13:13

Ponoć przed nami niemal letnia druga połowa września, a to oznacza, że wielu nabierze ochoty na szybki wyjazd. To doskonały pomysł! Równie dobry, jak korzystanie z e-usług, które przygotowano z myślą o kierowcach.

Photo

Nie lekceważ - reaguj!

13 września 2020, 13:08

W 2019 roku w Polsce w wyniku samobójstw życie straciło 5255 osób, w tym 756 kobiet i aż 4497 mężczyzn. Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom obchodziliśmy 10 września.

Photo

Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy SOK-u

11 września 2020, 14:33

Wzmożone patrole mają na celu kontrolę przestrzegania przepisów porządkowych na obszarze kolejowym w ramach planu priorytetowego dzielnicowego. To również działania prewencyjne związane z bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów przy poruszaniu się w obrębie przejazdu.

Photo

Podsumowanie działań "Pasy"

9 września 2020, 13:07

Policjanci prowadzili działania własne pod kryptonimem "Pasy". Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

Photo

Nie zachował ostrożności. Spowodował kolizję

7 września 2020, 13:13

Pomimo licznych apeli o ostrożność pułtuscy policjanci wciąż odnotowują liczne kolizje i wypadki. Dzisiaj doszło do kojonego groźnego zdarzenia. Kierowco! Wielu takich sytuacji można uniknąć zachowując rozwagę!

Photo

Policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy

5 września 2020, 13:51

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Photo

Montaż oraz przegląd instalacji HVAC

4 września 2020, 14:27

Choć z zewnątrz budynki przypominają litą i prostą konstrukcję, należy pamiętać, że wewnątrz znajdują się setki rur i innych konstrukcji zapewniających komfort podczas ich użytkowania. Żadna nieruchomość nie mogłaby funkcjonować, gdyby nie zapewniono jej odpowiedniego systemu wentylacyjnego, układu ogrzewania czy klimatyzacji. Obecne standardy często stają się wyzwaniem dla firm konstruktorskich ze względu na złożoność i skomplikowanie konstrukcji.

Photo

Dlaczego warto zdecydować się na drewnianą podłogę?

4 września 2020, 13:31

Drewno to bardzo trwały materiał, który odpowiednio pielęgnowany jest odporny na powstawanie rys czy innych uszkodzeń.

Photo

Bezpieczna droga do szkoły

3 września 2020, 13:33

Uczniowie już wrócili do szkół. Z tego też względu w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego.

Photo

Przekaż gospodarstwo i weź premię

1 września 2020, 13:29

Właściciel małego gospodarstwa, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię oraz inwentarz innemu rolnikowi, może od 30 września br. ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę.

Photo

Dlaczego warto skorzystać z centrum szkoleniowego?

30 sierpnia 2020, 13:48

Organizując profesjonalne szkolenie, należy zadbać przede wszystkim o odpowiednie miejsce. Najłatwiej jest skorzystać z oferty centrum szkoleniowego. Profesjonalne centrum ma sale dostosowane do przeprowadzania nowoczesnego szkolenia. Oferta tego typu miejsc jest zazwyczaj bardzo szeroka i niemal każdy znajdzie salę odpowiednią dla siebie niezależnie od tego, czy jest to szkolenie menadżerskie, medialne, interpersonalne, czy szkolenia dla pracowników.

Photo

Cyfrowe ułatwienia

28 sierpnia 2020, 14:40

Klienci kolejnych 125 banków spółdzielczych mogą już nie tylko szybko założyć profil zaufany, ale i korzystać z serwisów e-administracji.

Photo

Terytorialsi cały czas się szkolą

26 sierpnia 2020, 11:24

W miniony weekend ponad 300 terytorialsów z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej szkoliło się rotacyjnie, a 80 rozpoczęło szkolenie podstawowe i szkolenie wyrównawcze.

Photo

Policja zatrzymała sprawcę kradzieży

24 sierpnia 2020, 13:13

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Świerczach ustalili sprawcę kradzieży bron, do której doszło na początku tegorocznego okresu letniego. Okazało się, że za popełnieniem tego przestępstwa stoi młody mieszkaniec gminy Świercze.

Photo

Wrażliwy na los innych

22 sierpnia 2020, 13:10

Dzielnicowy mł. asp. Przemysław Jakubiak od roku troszczy się o mieszkańców swojej dzielnicy i ich bezpieczeństwo, służy radą i pomocą, wspiera w rozwiązywaniu problemów. Jak sam o sobie mówi, satysfakcja z pomocy jest budująca, a podziękowania, które płyną z ust mieszkańców stanowią dla niego mobilizację do dalszej, wytężonej pracy. Tak też było, gdy dostarczył wodę przebywającym na kwarantannie, a zamieszkującym w sąsiedztwie jego rejonu, obywatelom Białorusi.

Photo

Szczepienie przeciwko grypie. Rekomendacja GIS-u

20 sierpnia 2020, 14:42

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, szczepienia chronią nas i nasze rodziny.

Photo

Motorowerzysta pod kołami audi

18 sierpnia 2020, 13:01

W niedzielę (16.08), w Pułtusku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motoroweru. Kierowca jednośladu z urazami nogi i ręki trafił do szpitala.

Photo

Dzielnicowi spotkali się z dziećmi

16 sierpnia 2020, 13:06

Funkcjonariusze KPP w Pułtusku kontynuują prelekcje z najmłodszymi. Kilka dni temu słuchaczami byli podopieczni świetlicy ,,Słonecznikowa Brać", która mieści się przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Pułtusku. Wakacyjne spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku najmłodszych. Mundurowi przypomnieli dzieciom, jak należy zachowywać się nie tylko podczas spędzania wolnego czasu nad wodą czy w górach, ale też w domu, w mieście lub na wsi.

Photo

5 wypadków w ciągu kilku dni. Policja apeluje o rozwagę

14 sierpnia 2020, 13:24

Minione dni na drogach powiatu pułtuskiego nie należały do najbezpieczniejszych. Na skutek obrażeń poniesionych w zdarzeniach drogowych do szpitala zostało przetransportowanych 6 osób. Policja apeluje o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku.

Photo

Rolniku, przygotuj się do spisu!

12 sierpnia 2020, 12:48

Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się spis rolny - obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego.

Photo

Zachowaj bezpieczeństwo, wypoczywając nad wodą

10 sierpnia 2020, 12:35

Do 9 sierpnia 2020 r. najtragiczniejszymi dniami tych wakacji były sobota i niedziela (25 i 26 lipca). Tylko w ciągu 2 dni utonęło 17 osób. Pogoda zdecydowanie sprzyja wypoczynkowi nad wodą, ale niestety część osób zupełnie lekceważy zagrożenia i przecenia swoje możliwości podczas kąpieli.

Photo

Dowód został na wakacjach? Zgłoś to online!

8 sierpnia 2020, 11:41

Po powrocie do domu okazało się, że wasz dowód osobisty postanowił zostać na wakacjach? To poważna sprawa, dlatego nie ma co czekać - zgłoście utratę dokumentu. Najszybciej zrobicie to online. Od początku wakacji z tej możliwości skorzystało już ponad 6 tysięcy osób.

Photo

Policjanci zabezpieczali bombę

6 sierpnia 2020, 11:12

3 sierpnia, przed południem, do komendy wpłynęło zgłoszenie, że podczas prac w miejscu dawnej żwirowni znajdującej się w Wiktorynie (gm. Zatory) znaleziono niewybuch. Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego teren zabezpieczali funkcjonariusze.


UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]