Dzisiaj jest: piątek, 14 czerwca 2024

iPułtusk » Wiadomości » Studia modowe - co warto wiedzieć?

Studia modowe - co warto wiedzieć?

26 lipca 2023, 12:46, Materiał partnera

Branża modowa od lat przyciąga wiele osób pragnących realizować swoje marzenia i osiągnąć sukces właśnie w tej branży. Chcąc wejść do tego świata, wiele osób decyduje się na rozpoczęcie studiów modowych, które pozwalają na zdobywanie nowej wiedzy i podwyższanie kompetencji zawodowych. Gdzie można studiować modę i czy studia modowe to dobry pomysł? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Gdzie studiować modę?
Studia modowe, w przeciwieństwie do innych znacznie popularniejszych kierowanych studiów, nie są dostępne na wszystkich uczelniach wyższych znajdujących się w dużych miastach - jest to związane ze znacznie mniejszą popularnością takich kierunków studiów w Polsce. Jednak z roku na roku, studia modowe stają się coraz popularniejszym wyborem wśród młodych ludzi chcących rozwijać swój warsztat i uwalniać potencjał. Najczęściej decydują się oni na studia w miejscach takich jak:

- VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie to miejsce oferujące studentom kierunek, jakim jest Projektowanie ubioru - jego studiowanie pozwala na zdobycie umiejętności, które są niezbędne do rozpoczęcia pracy w zawodzie projektanta mody. Potęgą uczelni są wykwalifikowani pracownicy, składający się z nauczycieli akademickich oraz praktyków aktywnie działających w branżach takich jak moda, design, sztuki wizualne i innowacyjne technologie, związanych z tymi dziedzinami. Nasi wykładowcy posiadają bogate doświadczenie w pracy z uczniami w kraju i za granicą, a także w prowadzeniu projektów dyplomowych.

- Wydział Tkaniny i Ubioru na ASP w Łodzi Tkanina i ubiór czy Wiertnictwo to kierunki realizowane na łódzkim Wydziale Tkaniny i Ubioru, które pozwalają zrozumienie procesów i uwarunkowań związanych z projektowanie ubioru, biżuterii czy tkanin, a także działań związanych z podejmowaniem zadań projektowych czy indywidualną działalnością twórczą.

- Wydział Sztuk Projektowych na ASP w Łodzi Wydział Sztuk Projektowanych na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych to miejsce, w którym studenci mogą zdobywać wiedzę i umiejętności na kierunkach, takich jak Projektowanie ubioru, Tkanina i ubiór czy Projektowanie biżuterii. Wydział Sztuk Projektowych przygotowuje ich do pracy artystycznej i kreatywnej poprzez poznanie zasad kompozycji, barwy, perspektywy czy innych zagadnień istotnych dla pracy w branży modowej.

- MSKPU w Warszawie Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru to elitarna uczelnia, która proponuje przyszłym projektantom mody i kostiumografom studia na kierunkach, takich jak Projektowanie ubioru, Kostiumografia czy Konstrukcja Ubioru 2D/3D.

- Uczelnia Łazarskiego w Warszawie Kierunkiem, na który decyduje się wiele osób wiążących swoją przyszłość z branżą modową, jest Prawo i Zarządzanie w Sektorze Mody pozwalające na zdobycie kompleksowej wiedzy w obszarze komunikacji, kupiectwa, zarządzania produktem, e-commerce, handlu międzynarodowego czy finansów i prawa związanego z prowadzeniem działalności w obrębie branży modowej.

Studia modowe - czy warto?
Studia modowe z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom i miłośnikom mody, którzy interesują się aktualnie obowiązkami trendami oraz na bieżąco śledzą branżę modową na całym świecie. Wybór przez takie osoby kierunków studiów związanych z branżą modowych może pozwolić im bowiem na rozwijanie warsztatu oraz odkrywanie indywidualnego potencjału, a także zdobywanie cennej wiedzy i praktycznych umiejętności pozwalających na sukcesywne podnoszenie kompetencji zawodowych. Wszystko to przygotowuje studentów do pracy w branży modowej, a w przyszłości może pozwolić im na osiągnięcie sukcesu w zawodzie projektanta mody, stylisty, kostiumologa, managera marki czy innego zawodu związanego z techniczną stroną funkcjonowania branży modowej.

Źródło zdjęcia: ads4Media
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]