Dzisiaj jest: niedziela, 1 października 2023

iPułtusk » Wiadomości » Studia modowe - co warto wiedzieć?

Studia modowe - co warto wiedzieć?

26 lipca 2023, 12:46, Materiał partnera

Branża modowa od lat przyciąga wiele osób pragnących realizować swoje marzenia i osiągnąć sukces właśnie w tej branży. Chcąc wejść do tego świata, wiele osób decyduje się na rozpoczęcie studiów modowych, które pozwalają na zdobywanie nowej wiedzy i podwyższanie kompetencji zawodowych. Gdzie można studiować modę i czy studia modowe to dobry pomysł? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Gdzie studiować modę?
Studia modowe, w przeciwieństwie do innych znacznie popularniejszych kierowanych studiów, nie są dostępne na wszystkich uczelniach wyższych znajdujących się w dużych miastach - jest to związane ze znacznie mniejszą popularnością takich kierunków studiów w Polsce. Jednak z roku na roku, studia modowe stają się coraz popularniejszym wyborem wśród młodych ludzi chcących rozwijać swój warsztat i uwalniać potencjał. Najczęściej decydują się oni na studia w miejscach takich jak:

- VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie to miejsce oferujące studentom kierunek, jakim jest Projektowanie ubioru - jego studiowanie pozwala na zdobycie umiejętności, które są niezbędne do rozpoczęcia pracy w zawodzie projektanta mody. Potęgą uczelni są wykwalifikowani pracownicy, składający się z nauczycieli akademickich oraz praktyków aktywnie działających w branżach takich jak moda, design, sztuki wizualne i innowacyjne technologie, związanych z tymi dziedzinami. Nasi wykładowcy posiadają bogate doświadczenie w pracy z uczniami w kraju i za granicą, a także w prowadzeniu projektów dyplomowych.

- Wydział Tkaniny i Ubioru na ASP w Łodzi Tkanina i ubiór czy Wiertnictwo to kierunki realizowane na łódzkim Wydziale Tkaniny i Ubioru, które pozwalają zrozumienie procesów i uwarunkowań związanych z projektowanie ubioru, biżuterii czy tkanin, a także działań związanych z podejmowaniem zadań projektowych czy indywidualną działalnością twórczą.

- Wydział Sztuk Projektowych na ASP w Łodzi Wydział Sztuk Projektowanych na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych to miejsce, w którym studenci mogą zdobywać wiedzę i umiejętności na kierunkach, takich jak Projektowanie ubioru, Tkanina i ubiór czy Projektowanie biżuterii. Wydział Sztuk Projektowych przygotowuje ich do pracy artystycznej i kreatywnej poprzez poznanie zasad kompozycji, barwy, perspektywy czy innych zagadnień istotnych dla pracy w branży modowej.

- MSKPU w Warszawie Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru to elitarna uczelnia, która proponuje przyszłym projektantom mody i kostiumografom studia na kierunkach, takich jak Projektowanie ubioru, Kostiumografia czy Konstrukcja Ubioru 2D/3D.

- Uczelnia Łazarskiego w Warszawie Kierunkiem, na który decyduje się wiele osób wiążących swoją przyszłość z branżą modową, jest Prawo i Zarządzanie w Sektorze Mody pozwalające na zdobycie kompleksowej wiedzy w obszarze komunikacji, kupiectwa, zarządzania produktem, e-commerce, handlu międzynarodowego czy finansów i prawa związanego z prowadzeniem działalności w obrębie branży modowej.

Studia modowe - czy warto?
Studia modowe z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom i miłośnikom mody, którzy interesują się aktualnie obowiązkami trendami oraz na bieżąco śledzą branżę modową na całym świecie. Wybór przez takie osoby kierunków studiów związanych z branżą modowych może pozwolić im bowiem na rozwijanie warsztatu oraz odkrywanie indywidualnego potencjału, a także zdobywanie cennej wiedzy i praktycznych umiejętności pozwalających na sukcesywne podnoszenie kompetencji zawodowych. Wszystko to przygotowuje studentów do pracy w branży modowej, a w przyszłości może pozwolić im na osiągnięcie sukcesu w zawodzie projektanta mody, stylisty, kostiumologa, managera marki czy innego zawodu związanego z techniczną stroną funkcjonowania branży modowej.

Źródło zdjęcia: ads4Media
  

Czytaj również

Photo

Fotele młodzieżowe - jakie modele są warte uwagi?

1 sierpnia 2023, 21:04

Fotel do pokoju dziecka powinien być funkcjonalny, ergonomiczny, a zarazem stylowy. Mebel ten jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia przestrzeni do nauki, jak i rozrywki. Ważne jest to, aby przypadł do gustu nie tylko rodzicom, ale także nastolatkowi. Co ważne, to właśnie przy nim dziecko spędza wiele godzin, ucząc się, odrabiając lekcje, ale także grając na komputerze.

Photo

Fiskus często bezrefleksyjnie stawia zarzuty. Eksperci podpowiadają, jak skutecznie się bronić

24 lipca 2023, 13:10

Wśród przedsiębiorców często rodzą się pytania o to, jak postępować w przypadku wszczętego postępowania karanego skarbowego. Eksperci zwracają uwagę na to, że podejrzany nie wie na etapie ogłaszania zarzutów, jakim faktycznie materiałem dowodowym dysponuje organ. Zazwyczaj jest on dość nikły, często też bazuje tylko na ustaleniach kontroli lub postępowań podatkowych. Zdarza się też, że organ w toku postępowania przygotowawczego może próbować sugerować, że dana osoba nie uniknie odpowiedzialności karnej, co ma wywrzeć odpowiednią postawę.

Photo

Portfel z gotówką trafił do właściciela

12 lipca 2023, 15:46

Godną do naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec gminy Stoczek, który w rejonie ulicy Wyszkowskiej w Pułtusku znalazł portfel z pieniędzmi i dokumentami. Mężczyzna odniósł go na policję. Po przeliczeniu gotówki okazało się, że w środku było kilka tys. zł i dokumenty.


UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]