Dzisiaj jest: niedziela, 1 października 2023

iPułtusk » Wiadomości » Poszukiwany sam zgłosił się na policję

Poszukiwany sam zgłosił się na policję

26 czerwca 2023, 15:41, KPP Pułtusk, red. Kacper Jaworowski

Do Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku zgłosił się mężczyzna, który powiadomił oficera dyżurnego, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. 45-latek trafił już do Zakładu Karnego.

W minioną środę, 21 czerwca 2023, do pułtuskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który powiadomił oficera dyżurnego, że jest osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna został sprawdzony w policyjnych bazach, gdzie informacja została potwierdzona.

45-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku do odbycia 1 roku pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzoną mu karę.

Opisana sytuacja jest dowodem na to, że ukrywanie się przed organami ścigania, często z dala od domu, rodziny i bliskich nie jest najlepszym rozwiązaniem. Świadomość ciążącego wyroku oraz perspektywa nieuniknionego więzienia skutecznie komplikuje zarówno życie zawodowe, jak i prywatne. W takim wypadku dobrowolne oddanie się w ręce mundurowych i odbycie zasądzonej kary jest szansą na to, żeby po jej zakończeniu rozpocząć normalne życie.

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Pixabay/4711018
  

Czytaj również

Photo

Fotele młodzieżowe - jakie modele są warte uwagi?

1 sierpnia 2023, 21:04

Fotel do pokoju dziecka powinien być funkcjonalny, ergonomiczny, a zarazem stylowy. Mebel ten jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia przestrzeni do nauki, jak i rozrywki. Ważne jest to, aby przypadł do gustu nie tylko rodzicom, ale także nastolatkowi. Co ważne, to właśnie przy nim dziecko spędza wiele godzin, ucząc się, odrabiając lekcje, ale także grając na komputerze.

Photo

Studia modowe - co warto wiedzieć?

26 lipca 2023, 12:46

Branża modowa od lat przyciąga wiele osób pragnących realizować swoje marzenia i osiągnąć sukces właśnie w tej branży. Chcąc wejść do tego świata, wiele osób decyduje się na rozpoczęcie studiów modowych, które pozwalają na zdobywanie nowej wiedzy i podwyższanie kompetencji zawodowych. Gdzie można studiować modę i czy studia modowe to dobry pomysł? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Photo

Fiskus często bezrefleksyjnie stawia zarzuty. Eksperci podpowiadają, jak skutecznie się bronić

24 lipca 2023, 13:10

Wśród przedsiębiorców często rodzą się pytania o to, jak postępować w przypadku wszczętego postępowania karanego skarbowego. Eksperci zwracają uwagę na to, że podejrzany nie wie na etapie ogłaszania zarzutów, jakim faktycznie materiałem dowodowym dysponuje organ. Zazwyczaj jest on dość nikły, często też bazuje tylko na ustaleniach kontroli lub postępowań podatkowych. Zdarza się też, że organ w toku postępowania przygotowawczego może próbować sugerować, że dana osoba nie uniknie odpowiedzialności karnej, co ma wywrzeć odpowiednią postawę.


UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]