Dzisiaj jest: piątek, 14 czerwca 2024

iPułtusk » Wiadomości » Jaka reklama jest obecnie najskuteczniejsza?

Jaka reklama jest obecnie najskuteczniejsza?

10 stycznia 2024, 22:02, Materiał partnera, artykuł sponsorowany

Żyjemy w takich czasach, że na każdym kroku widzimy reklamy. Idziemy ulicą billboardy, wsiadamy do autobusu reklamy, w tramwaju ogłoszenia, oglądając film pojawiają się reklamy. Z jednej strony można byłoby się cieszyć, bo to znaczy, że mamy do wyboru, pełno różnych produktów, producenci zaskakują nas reklamami na każdym kroku, nic tylko mieć pieniądze i kupować wszystko dookoła. Jednakże oczywiście, trzeba byłoby mieć nieograniczone środki, aby skorzystać z tych wszystkich reklam.

Kiedyś nie było towarów, dzisiaj produktów różnej maści jest pełno, tylko nie ma za co je kupować. Aczkolwiek taka sytuacja ma oczywiście swoje plusy i minusy, bo z jednej strony jako konsumenci i mamy ogromną możliwość wyboru wśród różnych producentów tych samych produktów i usług, ale z drugiej strony często wpadamy w pułapkę reklamy, która oferuje coś czego wcale nie potrzebujemy. Jednocześnie jako firmy, czy producenci, z jednej strony też mamy super sytuację, w której możemy reklamować się na różne sposoby, a z drugiej strony tych reklam jest tak dużo że zarówno konsumenci jak i firmy, nie wiedzą już co wybrać.

Wydaje się, że my jako konsumenci, zaczynamy coraz bardziej uodparniać się na wszelkiego rodzaju reklamy, przestajemy dostrzegać billboardy na ulicach, przełączamy telewizję na inny kanał kiedy zaczynają się reklamy, albo idziemy do kuchni zrobić sobie coś do jedzenia. Dlatego prowadząc firmę, zarówno właściciele jak i pracownicy działu marketingu mają coraz większy problem, gdyż pomimo tego, że na rynku jest coraz więcej rodzajów reklam, to wydaje się, że są one coraz mniej skuteczne i trzeba coraz bardziej się reklamować, w różnych mediach, w coraz większych budżetach aby dotrzeć bezpośrednio do klientów. 

Jednak jest coś takiego, co wydaje nam się że jest bardzo skuteczną formą reklamy w natłoku tych wszystkich najnowszych i wcześniejszych. A mianowicie myślimy o pozycjonowaniu firmowej strony internetowej w wyszukiwarce Google. Taka forma reklamy, jest według nas doskonała zarówno dla klientów jak i dla firm. Ogromną zaletą dla klientów jest to, że pozycjonowanie stron internetowych, nie narzuca się klientowi z reklamą, gdyż dzięki pozycjonowaniu w stronę firmową zobaczymy, tylko w podpisaniu odpowiedniego hasła, czyli zobaczą je tylko te osoby które są już wstępnie zainteresowane daną firmą i szukają jakiejś oferty. Tak samo jest po stronie firmy, czyli jest to dla nich ogromny plus, gdyż nie muszą drukować tysięcy ulotek jak w kolportażu ulotek w Gdańsku czy w innym mieście, aby dotrzeć do swoich klientów, dzięki pozycjonowaniu docierają bezpośrednio do zainteresowanych już wstępnie ich ofertą potencjalnych klientów.

Podsumowując jeśli chodzi o pozycjonowanie stron internetowych, zaletą tej formy reklamy, w porównaniu do każdej innej jest to co powyżej, plus jej bardzo niska cena. Średnia stawka za pozycjonowanie fraz z dodatkiem miasta, to kwota około dwustu złotych netto miesięcznie jest to reklama, która w tej cenie działa przez całą dobę, tak jak strona internetowa. A jednocześnie takiej reklamy nikt nie wyklika, czyli niezależnie od tego ile osób dziennie w nią kliknie ona nadal będzie się wyświetlać, a koszt dla firmy będzie nadal taki sam. Dlatego jak popatrzymy na pozycjonowanie strony firmowej w stosunku do starszych rodzajów reklam takich jak reklama w radiu, w telewizji, czy w kolportażu lotek, tam płaciło się ogromne pieniądze za krótkotrwałą reklamę, a w pozycjonowaniu płaci się za reklamę która działa całą dobę przez cały miesiąc.

Pozycjonowanie stron internetowych ma więc ogromne zalety zarówno dla klientów jakiej firmy, gdyż jednej drudzy nie są zasypywani reklamami, bo ta reklama czeka aż ktoś będzie wyszukiwał konkretne słowo kluczowe i dopiero wtedy pokaże listę firm. Czyli klienci są zadowoleni bo nic ich nie zaskakuje w trakcie oglądania telewizji, czy słuchania radia, a dopiero w momencie kiedy usiądą do komputera albo wyciągną telefon komórkowy i wpiszą w wyszukiwarkę jakiś produkt, czy jakąś usługę, z Gdańska czy z innego miasta w Polsce, dopiero wtedy w wyszukiwarka pokazuje mi listę firm z której mogą skorzystać. 
Tak samo zadowolone są firmy, gdyż nie muszą płacić za roznoszenie ulotek po całym Gdańsku kiedy od razu wiadomo że większość z tych ulotek trafi do śmietnika bez czytania, tutaj w pozycjonowaniu strony internetowej dociera się bezpośrednio do osób już wstępnie zainteresowanych i to w momencie kiedy one wyraziły taką chęć. We wszystkich innych formach reklamy jaki przychodzą nam do głowy, dociera się do potencjalnego klienta w momencie kiedy nie do końca może zająć się rozpatrywaniem danej oferty, tak jak w mediach społecznościowych przeglądając na przerwie z kawą internet. Trafia nam się jakaś reklama którą nawet jesteśmy zainteresowani, ale w tym momencie nie mamy czasu na to aby dokończyć tą transakcję bo musimy już wracać do pracy. Natomiast jeśli chodzi o pozycjonowanie, tutaj sytuacja jest odwrotna, gdyż dopiero w momencie kiedy ktoś ma czas siada do komputera albo wyciąga telefon i chce kupić jakiś produkt w sklepie internetowym, czy zamówić jakąś usługę a właśnie wtedy pokazuje mu się lista firm na dane zapytanie.

Prawdopodobnie państwo trafiliście do nas tutaj właśnie dzięki pozycjonowaniu, prawdopodobnie wpisaliście w wyszukiwarkę frazę pozycjonowanie stron Gdańsk i pojawiła się właśnie ta podstrona. Tak właśnie będzie to działało, czyli ta reklama nie będzie narzucała się państwu, ani waszym klientom, ona będzie czekała aż ktoś wyszuka konkretne hasło i dopiero wtedy się pokazywała. Jak dodamy do tego informacje, że koszt takiej reklamy jest miesięcznie bardzo niski nawet dla firmy, która zaczyna dopiero działalność, to wychodzi nam że ze wszystkich form reklamy jakie znamy, jest to jedna z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych rodzajów promocji dla każdej firmy.

Nasza firma zajmuje się pozycjonowaniem od wielu lat, wszystkie wyceny jakie wykonujemy są całkowicie bezpłatne, dlatego wyślij do nas ebe.pl, już teraz mailem słowa kluczowe do wyceny, jeśli chcesz reklamować się w ten sposób, a my wykonamy dla ciebie szybką, bezpłatną wycenę twojej witryny firmowej.

Pozycjonowanie strony internetowej powoduje, że witryna firmowa, która jest promowana, będzie wyświetlała się na najwyższych pozycjach zarówno na telefonie komórkowym, tablecie, laptopie czy komputerze stacjonarnym, przez 24 godziny na dobę. A ponieważ wyszukiwarka działa całą dobę, tak jak strona internetowa, to znaczy że ta reklama będzie mogła przy dobrej budowie strony internetowej być dodatkowym pracownikiem dla każdej firmy, takim pracownikiem który nigdy nie choruje, nigdy nie śpi, jest zawsze w stanie odpowiadać na pytania klientów.

Trzeba tylko dobrze zoptymalizować stronę, tak aby wczytywała się nawet na starszych modelach telefonów komórkowych ze słabym dostępem do internetu, oraz wyposażyć swoją witrynę firmową w odpowiedzi na wszelkie możliwe pytania i odpowiedzi odnośnie oferty firmowej, tak aby pozycjonowanie strony internetowej mogło zarabiać przez całą dobę dla waszej firmy. A ponieważ prawdopodobnie każdy dorosły potencjalny klient w Gdańsku czy innym w mieście w Polsce, ma przy sobie przez całą dobę telefon komórkowy z dostępem do internetu, to wystarczy tylko być wysoko w wynikach wyszukiwania kiedy będzie szukał takiej firmy jak wasza.

 Źródło zdjęcia: ads4Media
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]