Dzisiaj jest: czwartek, 25 lipca 2024

iPułtusk » Wiadomości » Komendant radzi co zrobić by uniknąć włamania i kradzieży

Komendant radzi co zrobić by uniknąć włamania i kradzieży

18 czerwca 2012, 20:25, Adrian Paszczyk

Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku insp. mgr Zbigniew Matusiak zwrócił się do mieszkańców powiatu pułtuskiego z propozycją działań na rzecz zapobiegania przestępstwom.

W stronicowym liście intencyjnym komendant zwraca uwagę na zabezpieczenia i możliwości jakie warto wykorzystać by jeszcze lepiej zabezpieczyć swój dobytek. "Policja nie może być wszędzie" - zdaje się mówić list i nakłania do skorzystania z nowoczesnej technologii.

Pełna treść listu poniżej.

SZANOWNI PAŃSTWO

Nawet najlepiej zorganizowana i dobrze wyposażona oraz sprawnie działająca Policja nie jest w stanie działać na rzecz bezpieczeństwa obywateli bez ich czynnego udziału i wsparcia. Żadna instytucja powołana do zapewnienia bezpieczeństwa nie może realizować swoich obowiązków w oderwaniu od obywateli, instytucji, przedsiębiorstw i organizacji społecznych. W celu osiągnięcia efektów w postaci poprawy bezpieczeństwa konieczne jest partnerstwo, które powinno opierać się na współpracy, podziale obowiązków i odpowiedzialności za stan bezpieczeństwa. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszej rzeczywistości przestępczość jest zjawiskiem, które w dalszym ciągu nasila się. Aby skutecznie walczyć z przestępczością należy podjąć zdecydowane działania.

Uwzględniając analizę zagrożeń przestępczością na terenie naszego powiatu, Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku uznała, że jednym ze sposobów ograniczenia przestępczości będzie wcielenie w życie działań mających na celu zapobieganie przestępstwom.

Chcemy zwrócić uwagę na problematykę najczęściej popełnianych przestępstw na terenie naszego powiatu jakimi są przestępstwa kradzieży mienia i kradzieży z włamaniem. Aby uniknąć takich zagrożeń, a co za tym idzie zminimalizować ryzyko poniesionych strat materialnych proponujemy rozważenie wyboru jednej ze wskazanych form skutecznej ochrony takich jak np:
- montaż systemu alarmowego,
- zwrócenie się o pomoc (usługi) do fachowej agencji ochrony mienia,
- instalacja zamków posiadających atesty,
- montaż monitoringu wizyjnego lub poprawę jakości zapisywanego obrazu w już istniejącym systemie wizyjnym. Niejednokrotnie po dokonanym napadzie lub kradzieży nie ma możliwości zidentyfikowania sprawców przestępstwa lub wykroczenia, z uwagi na zły stan techniczny monitoringu wizyjnego,
- doświetlenie zagrożonego miejsca lub terenu,
-bliższe poznanie się z sąsiadami , którzy czujnym okiem będą strzegli naszego dobytku podczas naszej nieobecności,

Wyrażamy przekonanie, że nasze wspólne działanie przyniesie oczekiwane rezultaty zapewniając nam upragnione poczucie bezpieczeństwa i spokoju.Komendant
Powiatowy Policji w Pułtusku
insp. mgr Zbigniew MatusiakZdjęcie: http://www.sxc.hu
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]