Dzisiaj jest: niedziela, 5 grudnia 2021

iPułtusk » Wiadomości » Uwaga na oszustów! Ich ofiarą padł 73 letni Pułtuszczanin

Uwaga na oszustów! Ich ofiarą padł 73 letni Pułtuszczanin

20 maja 2012, 10:03, Adrian Paszczyk

Oszuści byli dobrze przygotowani. Kiedy mężczyzna rozstał się na chwilę ze swoją gotówką podmienili kilka banknotów na papier.

73 latek wypłacił z banku 2500 zł, po wyjściu z banku zaszedł do sklepu i udał się do swojego samochodu gdzie zaczepił go nieznajomy mężczyzna. Twierdził, że znalazł pieniądze i spytał czy nie są one własnością 73 latka. Mężczyzna odpowiedział przecząco, wtedy podeszła kolejna osoba, która twierdziła, że zgubiła oznakowane pieniądze. Mężczyzna zażądał, że chce obejrzeć pieniądze obydwu panów i sprawdzić czy nie są jego. Najpierw jeden z oszustów pokazał swoje pieniądze, a następnie starszy mężczyzna, po czym pieniądze zostały zwrócone. 73 latek powiedział, że jakieś pieniądze znalazł mężczyzna, który zwrócił się do niego jako pierwszy. Zawiniątko z pieniędzmi zostało przekazane właścicielowi.

Pułtuszczanin po powrocie do domu zorientował się, że 11 z 25 banknotów 100 złotowych zostało podmienionych na papier. Kradzież natychmiast zgłosił na policję.

Zdjęcie: http://www.sxc.hu
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]