Dzisiaj jest: piątek, 14 czerwca 2024

iPułtusk » Wiadomości » Podsumowanie akcji "Bezpieczny Weekend"

Podsumowanie akcji "Bezpieczny Weekend"

10 kwietnia 2012, 16:18, Adrian Paszczyk

9 nietrzeźwych kierujących zatrzymała pułtuska policja podczas długiego weekendu. Rekordzista miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policyjna akcja "Bezpieczny Weekend" trwała w dniach od 6 do 10 kwietnia na terenie całego powiatu pułtuskiego. W jej ramach prowadzono wzmożone działania prewencyjno - kontrolne. Działania te polegały na intensywnych kontrolach kierowców, zwłaszcza tych jadących z nadmierną prędkością. Policjanci sprawdzali także stan trzeźwości kierujących. Przedmiotem ich szczególnego nadzoru było korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów, oraz sposób przewożenia dzieci. Kontrole odbywały się szczególnie w tych miejscach, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków drogowych.

W wyniku tych działań pułtuska policja dokonała zatrzymania 9 nietrzeźwych kierowców, zanotowała także jeden wypadek i kilka kolizji.

Wśród rekordzistów jazdy "na podwójnym gazie" był 37 letni kierowca samochodu marki Golf - miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pijani byli również sprawcami wypadków. 9 kwietnia w Pułtusku na ul. Kościuszki 22 letni mężczyzna kierujący golfem nie ustępując pierwszeństwa przejazdu uderzył w renault, następnie w stojącego w zatoczce opla, a potem zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzając w przydrożne drzewo. Kierowca golfa miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Tego samego dnia w miejscowości Klukowo mieszkaniec Nowego Miasta kierujący fiatem uno w stanie nietrzeźwości i nieposiadający uprawnień do kierowania doprowadził do wypadku z seatem po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. W wyniku zdarzenia pasażer fiata uno ze złamanym biodrem trafił do szpitala.
W miejscowości Obręb kierujący motocyklem 25 letni mężczyzna doprowadził do kolizji. Miał prawie 2 promile.

Wśród nietrzeźwych kierowców byli także rowerzyści. W Koziegłowach pow. pułtuski 54 letni mężczyzna jechał mając 2,28 promila w wydychanym powietrzu. Drugi zaś 24 latek miał ponad 1 promil.

Kierującym po alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów wydany na rok.

- Pomimo zakończenia akcji w dalszym ciągu prowadzone będą kontrole kierujących pojazdami pod kątem stanu trzeźwości, a ujawnieni sprawcy będą surowo karani. - powiedziała Anna Prus z KPP Pułtusk.
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]