Dzisiaj jest: wtorek, 30 maja 2023

iPułtusk » Wiadomości » Uczniowie poznali pracę policjantów

Uczniowie poznali pracę policjantów

27 marca 2012, 11:36, Adrian Paszczyk

22 marca w Komendzie Powiatowej Policji w Pułtusku odbył się Dzień Przedsiębiorczości.

W programie, który objął patronatem honorowym sam prezydent Bronisław Komorowski wzięli udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. P. Skargi w Pułtusku, Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. B. Prusa.

Uczniowie mieli okazję poznać pracę policji "od podszewki", a więc w jaki sposób funkcjonują policjanci i pracownicy policji. Dwudziestu uczniów poznało strukturę organizacyjną KPP w Pułtusku, zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez policjantów poszczególnych wydziałów oraz pracowników cywilnych. Poznali także zasady rekrutacji do policji.

Uczniowie zapoznali się także z wyglądem zewnętrznym budynku. Mieli również okazję uścisnąć dłoń kierownictwu i porozmawiać z policjantami, którzy na codzień pełnią służbę.

- Kontakt z "prawdziwymi" policjantami miał na celu pomoc młodym ludziom w dokonaniu wyboru dalszej kariery edukacyjnej i zawodowej. - powiedziała Anna Prus z KPP Pułtusk. - Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie praktykami odbywającymi się w KPP w Pułtusku.

Dzień Przedsiębiorczości ma pomóc młodym ludziom w odnalezieniu siebie w przyszłej roli pracownika. Czy to będzie policjant lub policjantka? Spotkanie w KPP Pułtusk może pomóc w podjęciu takiej decyzji.Zdjęcie: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]