Dzisiaj jest: piątek, 14 czerwca 2024

iPułtusk » Wiadomości » Złodzieje zatrzymani na gorącym uczynku

Złodzieje zatrzymani na gorącym uczynku

1 marca 2012, 17:36, Adrian Paszczyk

Czterech mężczyzn zatrzymała pułtuska policja podczas włamania do drewnianego budynku.

29 lutego policjanci z KPP Pułtusk zostali zawiadomieni o włamaniu do nieużytkowanego budynku. Wysłany tam patrol zatrzymał na gorącym uczynku czterech mężczyzn, mieszkańców Pułtuska. Najmłodszy z nich miał 22 lata, najstarszy 30 lat, wszyscy byli nietrzeźwi.

Mężczyźni usiłowali włamać się do drewnianego budynku, w którym niegdyś mieścił się zakład renowacji mebli. Jak się okazało, nie było to ich pierwsze włamanie. Od kilku dni wynosili z budynku wszystko co miało jakąkolwiek wartość ? silniki spalinowe, metalowe kratki, ruszty piecowe, metalowe okucia mebli, przewody elektryczne i hydrauliczne.

Właściciel budynku oszacował straty na łączną kwotę 5000 zł. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia.

- Pułtuszczanie już usłyszeli zarzuty w tej sprawie, przyznając się do winy. - powiedziała Anna Prus z KPP Pułtusk. - Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]