Dzisiaj jest: piątek, 24 marca 2023

iPułtusk » Wiadomości » Spłonął dach przedszkola w Przemiarowie! (zdjęcia)

Spłonął dach przedszkola w Przemiarowie! (zdjęcia)

15 lutego 2023, 15:57, PSP Pułtusk, red. Kacper Jaworowski

W nocy wybuch pożar, na skutek którego spłonęła konstrukcja dachowa przedszkola w Przemiarowie. Akcja gaśnicza trwała ponad 8 godzin!

We wtorek, 14 lutego 2023 o godz. 1:23, Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Pułtusku otrzymał zgłoszenie o wydobywającym się dymie i ogniu na budynku przedszkola w miejscowości Przemiarowo.

Po dotarciu pierwszych zastępów PSP i OSP pożarem objęta była przestrzeń poddasza z konstrukcją dachową. Pożar był rozwinięty i trudny do zlokalizowania. Silne zadymienie znacznie utrudniało prowadzenie działań a strażacy byli zmuszeni pracować w aparatach ochrony układu oddechowego. Strażacy wyważyli drzwi do obiektu i podali prądy wody na palącą się konstrukcję dachową. Następnie wykonano w poszyciu dachowym otwory oddymiające. Z uwagi na bardzo dużą powierzchnie pożaru zadysponowano do pomocy kolejne zastępy. Z obiektu udało się ewakuować znaczną część wyposażenia.

Później strażacy prowadzili prace rozbiórkowe polegające na zdjęciu przekrycia i konstrukcji więźby dachowej. Wszystkie zarzewie ognia zostały dokładnie przelane i sprawdzone kamerą termowizyjną. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany samochód specjalny SPGaz z JRG 9 m. st. Warszawa, który pompował butle powietrzne do aparatów oddechowych. Działania zakończono o godzinie 9:51. Łącznie w działaniach trwających ponad 8 godzin brało udział 42 strażaków.

W działaniach brały udział:
- 5 JRG Pułtusk
- 3 OSP Głodowo
- 1 OSP Pułtusk
- 1 OSP Trzciniec
- 1 OSP Winnica
- 1 JRG 9 m. st. Warszawa SpGaz.

Źródło zdjęć: PSP Pułtusk, OSP Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]