Dzisiaj jest: wtorek, 28 listopada 2023

iPułtusk » Wiadomości » Spłonął dach przedszkola w Przemiarowie! (zdjęcia)

Spłonął dach przedszkola w Przemiarowie! (zdjęcia)

15 lutego 2023, 15:57, PSP Pułtusk, red. Kacper Jaworowski

W nocy wybuch pożar, na skutek którego spłonęła konstrukcja dachowa przedszkola w Przemiarowie. Akcja gaśnicza trwała ponad 8 godzin!

We wtorek, 14 lutego 2023 o godz. 1:23, Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Pułtusku otrzymał zgłoszenie o wydobywającym się dymie i ogniu na budynku przedszkola w miejscowości Przemiarowo.

Po dotarciu pierwszych zastępów PSP i OSP pożarem objęta była przestrzeń poddasza z konstrukcją dachową. Pożar był rozwinięty i trudny do zlokalizowania. Silne zadymienie znacznie utrudniało prowadzenie działań a strażacy byli zmuszeni pracować w aparatach ochrony układu oddechowego. Strażacy wyważyli drzwi do obiektu i podali prądy wody na palącą się konstrukcję dachową. Następnie wykonano w poszyciu dachowym otwory oddymiające. Z uwagi na bardzo dużą powierzchnie pożaru zadysponowano do pomocy kolejne zastępy. Z obiektu udało się ewakuować znaczną część wyposażenia.

Później strażacy prowadzili prace rozbiórkowe polegające na zdjęciu przekrycia i konstrukcji więźby dachowej. Wszystkie zarzewie ognia zostały dokładnie przelane i sprawdzone kamerą termowizyjną. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany samochód specjalny SPGaz z JRG 9 m. st. Warszawa, który pompował butle powietrzne do aparatów oddechowych. Działania zakończono o godzinie 9:51. Łącznie w działaniach trwających ponad 8 godzin brało udział 42 strażaków.

W działaniach brały udział:
- 5 JRG Pułtusk
- 3 OSP Głodowo
- 1 OSP Pułtusk
- 1 OSP Trzciniec
- 1 OSP Winnica
- 1 JRG 9 m. st. Warszawa SpGaz.

Źródło zdjęć: PSP Pułtusk, OSP Pułtusk
  

Czytaj również

Photo

Fotele młodzieżowe - jakie modele są warte uwagi?

1 sierpnia 2023, 21:04

Fotel do pokoju dziecka powinien być funkcjonalny, ergonomiczny, a zarazem stylowy. Mebel ten jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia przestrzeni do nauki, jak i rozrywki. Ważne jest to, aby przypadł do gustu nie tylko rodzicom, ale także nastolatkowi. Co ważne, to właśnie przy nim dziecko spędza wiele godzin, ucząc się, odrabiając lekcje, ale także grając na komputerze.

Photo

Studia modowe - co warto wiedzieć?

26 lipca 2023, 12:46

Branża modowa od lat przyciąga wiele osób pragnących realizować swoje marzenia i osiągnąć sukces właśnie w tej branży. Chcąc wejść do tego świata, wiele osób decyduje się na rozpoczęcie studiów modowych, które pozwalają na zdobywanie nowej wiedzy i podwyższanie kompetencji zawodowych. Gdzie można studiować modę i czy studia modowe to dobry pomysł? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Photo

Fiskus często bezrefleksyjnie stawia zarzuty. Eksperci podpowiadają, jak skutecznie się bronić

24 lipca 2023, 13:10

Wśród przedsiębiorców często rodzą się pytania o to, jak postępować w przypadku wszczętego postępowania karanego skarbowego. Eksperci zwracają uwagę na to, że podejrzany nie wie na etapie ogłaszania zarzutów, jakim faktycznie materiałem dowodowym dysponuje organ. Zazwyczaj jest on dość nikły, często też bazuje tylko na ustaleniach kontroli lub postępowań podatkowych. Zdarza się też, że organ w toku postępowania przygotowawczego może próbować sugerować, że dana osoba nie uniknie odpowiedzialności karnej, co ma wywrzeć odpowiednią postawę.


UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]