Dzisiaj jest: piątek, 14 czerwca 2024

iPułtusk » Wiadomości » Odbiór drogowej inwestycji w miejscowości Mystkówiec-Kalinówka (zdjęcia)

Odbiór drogowej inwestycji w miejscowości Mystkówiec-Kalinówka (zdjęcia)

13 stycznia 2023, 10:50, Starostwo Powiatowe Pułtusk, red. Kacper Jaworowski

Dobiegła końca kolejna drogowa inwestycja samorządu powiatu pułtuskiego.

We wtorek, 10 stycznia 2023, dokonano odbioru mostu wraz z przebudową drogi powiatowej nr 3421W Sokołowo - Obryte - Pniewo- Zatory, w miejscowości Mystkówiec Kalinówka (gm. Zatory). Odbioru dokonali: przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Nalewajk, radni Włodzimierz Kaczmarczyk i Paweł Brodzki, Wójt Gminy Zatory Grzegorz Falba, przewodnicząca Rady Gminy Zatory Zofia Drabczyk, przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych w Pułtusku z dyrektorem Markiem Kamińskim, a także Inspektor Nadzoru Budowlanego Dariusz Zieliński.

Celem inwestycji była rozbudowa drogi powiatowej o szerokości 6 m z nawierzchnią asfaltową, wykonanie mostu z obustronnymi chodnikami oraz również wykonanie pobocza z kruszywa łamanego, wraz z przyległymi zjazdami. Wykonawcą zadania było przedsiębiorstwo Drogi i Mosty z Kacic. Łączny koszt wyniósł 2 845 133, 82 zł. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury z rezerwy subwencji ogólnej w kwocie 905 000,00 zł.

W ramach wykonywania zadania nastąpiła wycinka krzewów, odmulenie rowów, wykonanie wykopów i nasypów, wykonanie nowych warstw podbudowy pod poszerzeniami jezdni, a następnie - budowa mostu, ułożenie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego na istniejącej nawierzchni jedni, ułożenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego, ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, wykonanie warstwy odsączającej, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanki mineralno- bitumicznej, wykonanie zjazdów na przyległe działki oraz wykonanie pobocza z kruszywa łamanego.

Dzięki realizacji inwestycji zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwa ruchu i odprowadzenie wód opadowych na tym odcinku drogi. Poza tym stworzono dogodne warunki komunikacyjne, poprawiło się bezpieczeństwo ruchu kołowego i ruchu pieszych w obrębie drogi. Warto zaznaczyć, że przeprowadzona inwestycja miała także wpływ na poprawę estetyki i funkcjonalności tej części miejscowości Mystkówiec-Kalinówka.

Źródło zdjęć: Starostwo Powiatowe Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]