Dzisiaj jest: sobota, 4 lutego 2023

iPułtusk » Wiadomości » OSP Trzciniec ma instalację fotowoltaiczną (zdjęcia)

OSP Trzciniec ma instalację fotowoltaiczną (zdjęcia)

27 grudnia 2022, 14:21, UG Pułtusk, red. Kacper Jaworowski

Inwestycja pozwoli na zmniejszenie kosztów utrzymania strażnicy OSP.

W ubiegłym miesiącu, 25 listopada 2022, zakończono w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcińcu prace związane z montażem paneli fotowoltaicznych. Przyczyni się to zapewne do ochrony środowiska - do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, a uzyskanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego będzie doskonałą alternatywą z punktu widzenia rosnącego zapotrzebowania energetycznego.

Inwestycję pn. "Zakup i montaż odnawialnych źródeł energii (instalacja fotowoltaiczna w OSP Trzciniec)", dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie kwotą 28 800,00 zł, co stanowiło 90% potrzebnej kwoty. Gmina Pułtusk dołożyła ze swojej "kieszeni" 3 200,00 zł. Łączna wartość inwestycji wyniosła 32 000 zł.


Źródło zdjęć: UG Pułtusk
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]