Dzisiaj jest: sobota, 4 lutego 2023

iPułtusk » Wiadomości » Powiat Pułtuski zrealizuje projekt Cyfrowy Powiat

Powiat Pułtuski zrealizuje projekt Cyfrowy Powiat

19 grudnia 2022, 12:38, Starostwo Powiatowe Pułtusk, red. Kacper Jaworowski

Celem projektu jest wsparcie rozwoju cyfrowego i zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa przyznało powiatowi pułtuskiemu grant w wysokości 155 223,00 zł na dofinansowanie projektu służącego wsparciu rozwoju cyfrowego instytucji samorządowej oraz zwiększenia cyberbezpieczeństwa.

Pieniądze otrzymane w ramach grantu, mają zostać wykorzystane na zwiększenie wydajności i poprawy pracy urządzeń, zwiększenie bezpieczeństwa środowiska danych wytwarzanych w urzędzie oraz zastosowanie nowych technologii w świetle COVID-19 w zakresie obsługi klienta. Modernizacja bazy sprzętowej zwiększy potencjał cyfrowy starostwa i będzie miało bezpośredni wpływ na jakość obsługi mieszkańców.

"Cyfrowy Powiat", to kolejny po "Cyfrowej Gminie", program skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Finansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach reakcji na pandemię COVID-19. Budżet programu wynosi 63,8 mln zł, a każdy powiat w dniach od 11 lipca do 9 września br., mógł składać wniosek na kwotę od 100 tys. do 350 tys. polskich złotych. Przyznane środki należy wydać na jeden z czterech obszarów: cyfryzację biur (jednostek publicznych, podległych i nadzorowanych - poza ochroną zdrowia), szkolenia pracowników w zakresie cyberbezpieczeństwa, zakup sprzętu informatycznego (dla domów dziecka, domów pomocy społecznej, pieczy zastępczej, placówek specjalnych i szkół) i zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowym systemom informatycznym.


Źródło zdjęcia: gov.pl
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]