Dzisiaj jest: wtorek, 28 listopada 2023

iPułtusk » Wiadomości » Powiat Pułtuski zrealizuje projekt Cyfrowy Powiat

Powiat Pułtuski zrealizuje projekt Cyfrowy Powiat

19 grudnia 2022, 12:38, Starostwo Powiatowe Pułtusk, red. Kacper Jaworowski

Celem projektu jest wsparcie rozwoju cyfrowego i zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa przyznało powiatowi pułtuskiemu grant w wysokości 155 223,00 zł na dofinansowanie projektu służącego wsparciu rozwoju cyfrowego instytucji samorządowej oraz zwiększenia cyberbezpieczeństwa.

Pieniądze otrzymane w ramach grantu, mają zostać wykorzystane na zwiększenie wydajności i poprawy pracy urządzeń, zwiększenie bezpieczeństwa środowiska danych wytwarzanych w urzędzie oraz zastosowanie nowych technologii w świetle COVID-19 w zakresie obsługi klienta. Modernizacja bazy sprzętowej zwiększy potencjał cyfrowy starostwa i będzie miało bezpośredni wpływ na jakość obsługi mieszkańców.

"Cyfrowy Powiat", to kolejny po "Cyfrowej Gminie", program skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Finansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach reakcji na pandemię COVID-19. Budżet programu wynosi 63,8 mln zł, a każdy powiat w dniach od 11 lipca do 9 września br., mógł składać wniosek na kwotę od 100 tys. do 350 tys. polskich złotych. Przyznane środki należy wydać na jeden z czterech obszarów: cyfryzację biur (jednostek publicznych, podległych i nadzorowanych - poza ochroną zdrowia), szkolenia pracowników w zakresie cyberbezpieczeństwa, zakup sprzętu informatycznego (dla domów dziecka, domów pomocy społecznej, pieczy zastępczej, placówek specjalnych i szkół) i zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowym systemom informatycznym.


Źródło zdjęcia: gov.pl
  

Czytaj również

Photo

Fotele młodzieżowe - jakie modele są warte uwagi?

1 sierpnia 2023, 21:04

Fotel do pokoju dziecka powinien być funkcjonalny, ergonomiczny, a zarazem stylowy. Mebel ten jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia przestrzeni do nauki, jak i rozrywki. Ważne jest to, aby przypadł do gustu nie tylko rodzicom, ale także nastolatkowi. Co ważne, to właśnie przy nim dziecko spędza wiele godzin, ucząc się, odrabiając lekcje, ale także grając na komputerze.

Photo

Studia modowe - co warto wiedzieć?

26 lipca 2023, 12:46

Branża modowa od lat przyciąga wiele osób pragnących realizować swoje marzenia i osiągnąć sukces właśnie w tej branży. Chcąc wejść do tego świata, wiele osób decyduje się na rozpoczęcie studiów modowych, które pozwalają na zdobywanie nowej wiedzy i podwyższanie kompetencji zawodowych. Gdzie można studiować modę i czy studia modowe to dobry pomysł? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Photo

Fiskus często bezrefleksyjnie stawia zarzuty. Eksperci podpowiadają, jak skutecznie się bronić

24 lipca 2023, 13:10

Wśród przedsiębiorców często rodzą się pytania o to, jak postępować w przypadku wszczętego postępowania karanego skarbowego. Eksperci zwracają uwagę na to, że podejrzany nie wie na etapie ogłaszania zarzutów, jakim faktycznie materiałem dowodowym dysponuje organ. Zazwyczaj jest on dość nikły, często też bazuje tylko na ustaleniach kontroli lub postępowań podatkowych. Zdarza się też, że organ w toku postępowania przygotowawczego może próbować sugerować, że dana osoba nie uniknie odpowiedzialności karnej, co ma wywrzeć odpowiednią postawę.


UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]