Dzisiaj jest: sobota, 4 lutego 2023

iPułtusk » Wiadomości » Straciła pięniądze, chciała sprzedać mleko

Straciła pięniądze, chciała sprzedać mleko

14 grudnia 2022, 15:37, KPP Pułtusk, red. Kacper Jaworowski

Kobieta padła ofiarą oszustwa internetowego.

23-letnia kobieta, mieszkanka powiatu pułtuskiego, wystawiła na jednym z popularnych portali sprzedażowych modyfikowane mleko w celu sprzedaży. Po kontakcie z potencjalnym kupującym, dostała wiadomość e-mail. Tam kliknęła w link i podała swoje dane wrażliwe. W ten sposób z jej konta zniknęło 800 zł. Oszust wykorzystał kod CVC/CVV.

Policja apeluje o szczególną czujność podczas różnego rodzaju transakcji internetowych i za pośrednictwem komunikatorów.
Warto zapamiętać:
1. Nie klikaj w podesłane linki, bezpieczniej jest wybierać płatność za pobraniem.
2. Nie udostępniaj telefonicznie nikomu swoich danych do logowania w internetowym systemie bankowości elektronicznej, nawet pracownikom banku.
3. Nie autoryzuj przelewów, których osobiście nie wykonujesz.
4. Nie podawaj żadnych kodów autoryzacyjnych w przypadku kiedy ktoś dzwoni (niezależnie z jakiego numeru).


Źródło zdjęcia: Pexels/Tima Miroshnichenko
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]