Dzisiaj jest: sobota, 4 lutego 2023

iPułtusk » Wiadomości » Nowe rondo w Pułtusku?

Nowe rondo w Pułtusku?

1 grudnia 2022, 12:51, Starostwo Powiatowe Pułtusk, red. Kacper Jaworowski

Powiat dostrzegł potrzebę budowy nowego skrzyżowania o ruchu okrężnym.

Powiat pułtuski zgłosił do Marszałka Województwa Mazowieckiego wniosku o zaprojektowanie i wykonanie na skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 618 i powiatowej 4407W, czyli ulic Wyszkowskiej z Tartaczną w części miasta Popławy, ronda. Wcześniej, w czerwcu br., gmina Pułtusk skierowała wniosek do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie mający na celu zmianę geometrii krawędzi jezdni na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 618 i drogi powiatowej nr 3432W, tj. ulicy Grabowej z Wyszkowską.

Wojewódzka oznaczona numerem 618, przebiega przez tereny o mocnej urbanizacji, z wyraźną zabudową mieszkaniową. Dzięki skrzyżowaniu z drogami powiatowymi, stanowi główny szlak do Pułtuska oraz Wyszkowa. Z drogi często korzystają również mieszkańcy gmin Obryte i Zatory.


Źródło zdjęcia: Wirestock z Freepik
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]