Dzisiaj jest: sobota, 4 lutego 2023

iPułtusk » Wiadomości » Kiedy warto wybrać się do chirurga stomatologii?

Kiedy warto wybrać się do chirurga stomatologii?

25 listopada 2022, 12:46, Tipmedia, artykuł sponsorowany

Chirurg stomatologii to jedna ze specjalizacji, którą mogą zajmować się zawodowi dentyści. Lekarz ten zajmuje się różnego rodzaju przypadkami uzębienia i skomplikowanymi problemami w jamie ustnej, tak aby wyleczyć ze wszystkich przypadłości i pomóc pacjentowi uzyskać piękny uśmiech.

Do takiego stomatologa najczęściej wybierają się osoby, które doznały złamań albo wybicia zębów. Takie urazy przytrafiają się dosyć rzadko, ale niestety nadal występują u osób, które uprawiają zawodowo sport, gdzie dochodzi do kontaktu z drugim przeciwnikiem albo też podczas upadków na rowerze czy w innych okolicznościach.

Co można załatwić w chirurgii stomatologicznej w Warszawie?

Chirurgia stomatologiczna Warszawa zajmuje się wieloma różnymi zabiegami. Jednym z najpowszechniejszych jest usuwanie ósemek, czyli zębów, które wyrastają jako ostatnie i niektórym przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Wtedy też należy zdecydować się na ich usunięcie, co dokładnie i bezboleśnie mogą wykonać tylko profesjonalni stomatolodzy chirurgii.

Ósemki to zęby, które do niczego nie są nam potrzebne, a czasami mogą wprowadzić niepokojące zmiany w uzębieniu. Mogą powodować wykrzywianie się pozostałych zębów czy też liczne stany zapalne, które mogą być bolesne. Ponadto dlatego, że są nieprawidłowo ustawione, to pomiędzy nimi w szparach pozostają resztki jedzenia, które trudno usunąć podczas codziennego mycia zębów.

Czy chirurgia stomatologiczna pozwoli przywrócić piękny uśmiech?

Dla chirurga stomatologii nie ma rzeczy niemożliwych. Na co dzień pomagają swoim pacjentom odbudować uszkodzone zęby, które zostały ukruszone czy złamane w pół, a nawet pod skosem. W ten sposób można uniknąć pełnej ekstrakcji zęba. Chirurgia stomatologiczna Warszawa do zabiegów przeprowadzanych na pacjentach wykorzystuje wysokiej jakości specjalne kompozyty z żywicy, którymi można wypełnić wszystkie możliwe ubytki i sprawić, że ząb będzie wyglądał jak nowy. Dobrze odbudowane zęby będą odporne na uszkodzenia mechaniczne i posłużą nam jeszcze przez wiele kolejnych lat.

Chirurg stomatolog pomoże w ekstrakcji zębów

W niektórych przypadkach nie pozostaje nic innego, jak dokonać wyrwania starego zęba, który jest już po prostu zbyt mocno zepsuty. Dentysta zawsze pomoże nam wyleczyć nawet najtrudniejszy przypadek, ale kiedy nie ma już nic do ocalenia, to trzeba dokonać ekstrakcji. Na szczęście nie ma się czego obawiać, ponieważ zabiegi wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjenci nie odczuwają żadnego bólu. Nigdy nie warto zwlekać z wizytą w chirurgii stomatologicznej, gdyż nieleczone zęby mogą doprowadzić do jeszcze poważniejszych zmian w jamie ustnej.
Źródło zdjęcia: Tipmedia
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]