Dzisiaj jest: sobota, 13 kwietnia 2024

iPułtusk » Wiadomości » Zajęcia z policjantką w szkole średniej

Zajęcia z policjantką w szkole średniej

10 listopada 2022, 13:12, KPP Pułtusk, red. Kacper Jaworowski

Uczniowie klasy III TEk uczestniczyli w zajęciach z policją. Celem lekcji wychowawczej poprowadzonej przez funkcjonariuszkę było uświadomienie młodzieży o ich sytuacji w świetle prawa.

W poniedziałek, 7 listopada w Zespole Szkół im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku przy alei Tysiąclecia 12, odbyło się spotkanie z mł. asp. Magdaleną Bielińską, która zajmuje się problematyką nieletnich. Uczniowie klasy III TEk, mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat gróźb, naruszenia nietykalności cielesnej, odpowiedzialności prawnej nieletnich czy tak często spotykanych w Internecie - cyberprzemocy, hejtu i stalkingu.

Policjantka przedstawiła również środki wychowawcze stosowane przez sąd i rodzaje kar, wyjaśniła czym jest Krajowy Rejestr Karny oraz jakie są różnice pomiędzy demoralizacją a czynem karalnym.


Źródło zdjęcia: ZSZ im. J. Ruszkowskiego
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]