Dzisiaj jest: piątek, 14 czerwca 2024

iPułtusk » Wiadomości » Jutro akcja "Bezpieczne przejście"

Jutro akcja "Bezpieczne przejście"

9 listopada 2022, 15:28, KPP Pułtusk, red. Kacper Jaworowski

W najbliższy czwartek 10 listopada na drogach powiatu pułtuskiego policjanci prowadzić będą działania "Bezpieczne przejście". Podczas prowadzonej akcji, funkcjonariusze szczególnym nadzorem obejmą przejścia dla pieszych.

Pogarszające się warunki pogodowe i zmiana czasu na zimowy zmotywowały funkcjonariuszy do rozpoczęcia akcji mającej na celu poprawę bezpieczeństwa drogowego.

W trakcie prowadzonych działań, policjanci będą reagować na wszystkie wykroczenia kierowców, które w swoim następstwie mogą wpływać na zagrożenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jednocześnie mundurowi zwracać będą uwagę także na pieszych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w szczególności przechodzących przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i wchodzących "na ślepo".

Celem prowadzonych działań będzie poprawa bezpieczeństwa drogowego, a w szczególności niechronionych uczestników ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych.


Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]