Dzisiaj jest: piątek, 1 marca 2024

iPułtusk » Wiadomości » Malowanie proszkowe Warszawa

Malowanie proszkowe Warszawa

4 października 2022, 07:48, Tipmedia, artykuł sponsorowany

W naszych domach, a także ogrodach znajdziemy wiele przedmiotów, które zostały pomalowane proszkowo. Metoda ta jest popularna i dobrze się sprawdza podczas produkcji elementów metalowych takich jak bramy, balustrady balkonowe czy nawet grzejniki. Czym jest malowanie proszkowe oraz jakie ma ono zalety?

Czym jest malowanie proszkowe?

Metodę malowania proszkowego wykorzystuje się głównie podczas produkcji różnych elementów metalowych, aluminiowych, żeliwnych oraz ocynkowanych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii malowanie przebiega szybko i sprawnie, a dzięki bogatej palecie dostępnych barw klient może dopasować kolor do swojego indywidualnego gustu.

Warto zauważyć, że farby posiadają również różne stopnie połysku, a samo malowanie nie wymaga stosowanie wcześniejszego podkładu. Po nałożeniu farby przedmiot umieszczany jest w specjalnym piecu przeznaczonym do polimeryzacji, gdzie na skutek wysokich temperatur od 180 do 200 stopni Celsjusza proszek zaczyna się topić i przybiera postać lakieru. Lakiernia proszkowa Warszawa dobiera rodzaj środka do malowania w zależności od rodzaju przedmiotu. Mogą to być farby poliestrowe, epoksydowe lub połączenie obu rodzajów, które nakładane są specjalnym pistoletem natryskowym.

Zalety płynące z malowania proszkowego

Dzięki zastosowaniu specjalnych technik elektryzacji takich jak natrysk elektrostatyczny, czyli metoda wysokonapięciowa 40-100 kV, a także natrysk elektrokinetyczny, czyli metoda triboelektryzacji. Stosowane metody pozwalają uzyskać jednolitą strukturę oraz barwę bez zacieków.

Wybierając malowanie proszkowe Warszawa, zyskujemy pewność, że do środowiska nie trafią rozpuszczalniki oraz rozcieńczalniki, ponieważ przy proszkowym malowaniu nie są emitowane. Lakiernia proszkowa Warszawa daje również gwarancje jakości i długotrwałości pomalowanych elementów, dzięki zabezpieczeniu przeciw korozji. Zabezpieczone elementy są również odporne na działanie wielu niszczących czynników chemicznych oraz mechanicznych. Warto zaznaczyć, że otrzymywane powłoki maskują niedoskonałości powstałe na skutek obróbki mechanicznej, przez co malowanie proszkowe Warszawa pozytywnie wpływa na estetykę danego przedmiotu.

Przedmioty metalowe można samemu pomalować w domu, aczkolwiek wymaga to nabycia specjalistycznego i drogiego sprzętu oraz znajomości zasad malowania. Pracownicy lakierni posiadają nie tylko długoletnie doświadczenie, ale również wiedzę związaną z nakładaniem farb, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów. Co więcej, malowanie proszkowe sprawdzi się również w przypadku szkła, drewna czy ceramiki.
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]