Dzisiaj jest: piątek, 24 marca 2023

iPułtusk » Wiadomości » Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2022

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2022

29 maja 2022, 10:43, Starostwo Powiatowe w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

22 maja w Pułtusku odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka 2022 połączone ze 140. rocznicą istnienia ochotniczych straży pożarnych w powiecie pułtuskim oraz 30. rocznicą powołania Państwowej Straży Pożarnej.

W uroczystościach udział wzięli: przedstawiciele władz państwowych z wiceprezesem Rady Ministrów Henrykiem Kowalczykiem na czele, Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim PSP nadbryg. Jarosławem Nowosielskim oraz zastępcą prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamilą Mokrzycką. Wśród zebranych gości byli przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu pułtuskiego, powiatowych i gminnych jednostek, służb mundurowych, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku i strażacy z OSP. Powiat pułtuski reprezentowali: starosta Jan Zalewski, przewodniczący Rady Powiatu w Pułtusku Tadeusz Nalewajk oraz wicestarosta Beata Jóźwiak.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem wszystkich jednostek straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego wraz z pocztami sztandarowymi, pod przewodnictwem Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku, do kościoła pw. św. Józefa w Pułtusku. Mszę św. w intencji strażaków i ich rodzin odprawił powiatowy kapelan strażaków w st. spocz. ks. kan. Józef Gawlik.

Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy przeszli na plac przed Komendą Powiatową PSP w Pułtusku, gdzie następnie rozpoczął się apel połączony z przeglądem pododdziałów, podniesieniem flagi państwowej, odegraniem hymnu czy wręczeniem awansów zawodowych, odznaczeń, wyróżnień oraz nagród okolicznościowych.

Zarząd Powiatu w Pułtusku za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych oraz sumienną, rzetelną pracę na rzecz społeczności powiatu pułtuskiego postanowił nagrodzić czterech strażaków: asp. Zbigniewa Chylińskiego i asp. Bartosza Kaputa (funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku), oraz druh Magdalenę Zawadzką z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerczach i druha Andrzeja Oleksego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głodowie.

Podczas uroczystości odbyło się również odsłonięcie pomnika poświęconego pamięci poległych w obronie ojczyzny i zmarłych strażaków powiatu pułtuskiego od roku 1880. Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Tadeusz Nalewajk w imieniu Społecznego Komitet Budowy Pomnika wręczył pamiątkowe statuetki osobom i przedstawicielom instytucji zaangażowanym w jego powstanie. W trakcie trwania obchodów miało miejsce przekazanie kluczyków do nowego wozu ratowniczo-gaśniczego Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, którego zakup powiat pułtuski współfinansował z gminą Pułtusk oraz Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej. Pojazd używany z pułtuskiej komendy przekazany został Ochotniczej Straży Pożarnej w Głodowie.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]