Dzisiaj jest: niedziela, 1 października 2023

iPułtusk » Wiadomości » Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2022

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2022

29 maja 2022, 10:43, Starostwo Powiatowe w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

22 maja w Pułtusku odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka 2022 połączone ze 140. rocznicą istnienia ochotniczych straży pożarnych w powiecie pułtuskim oraz 30. rocznicą powołania Państwowej Straży Pożarnej.

W uroczystościach udział wzięli: przedstawiciele władz państwowych z wiceprezesem Rady Ministrów Henrykiem Kowalczykiem na czele, Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim PSP nadbryg. Jarosławem Nowosielskim oraz zastępcą prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamilą Mokrzycką. Wśród zebranych gości byli przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu pułtuskiego, powiatowych i gminnych jednostek, służb mundurowych, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku i strażacy z OSP. Powiat pułtuski reprezentowali: starosta Jan Zalewski, przewodniczący Rady Powiatu w Pułtusku Tadeusz Nalewajk oraz wicestarosta Beata Jóźwiak.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem wszystkich jednostek straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego wraz z pocztami sztandarowymi, pod przewodnictwem Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku, do kościoła pw. św. Józefa w Pułtusku. Mszę św. w intencji strażaków i ich rodzin odprawił powiatowy kapelan strażaków w st. spocz. ks. kan. Józef Gawlik.

Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy przeszli na plac przed Komendą Powiatową PSP w Pułtusku, gdzie następnie rozpoczął się apel połączony z przeglądem pododdziałów, podniesieniem flagi państwowej, odegraniem hymnu czy wręczeniem awansów zawodowych, odznaczeń, wyróżnień oraz nagród okolicznościowych.

Zarząd Powiatu w Pułtusku za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych oraz sumienną, rzetelną pracę na rzecz społeczności powiatu pułtuskiego postanowił nagrodzić czterech strażaków: asp. Zbigniewa Chylińskiego i asp. Bartosza Kaputa (funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku), oraz druh Magdalenę Zawadzką z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerczach i druha Andrzeja Oleksego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głodowie.

Podczas uroczystości odbyło się również odsłonięcie pomnika poświęconego pamięci poległych w obronie ojczyzny i zmarłych strażaków powiatu pułtuskiego od roku 1880. Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Tadeusz Nalewajk w imieniu Społecznego Komitet Budowy Pomnika wręczył pamiątkowe statuetki osobom i przedstawicielom instytucji zaangażowanym w jego powstanie. W trakcie trwania obchodów miało miejsce przekazanie kluczyków do nowego wozu ratowniczo-gaśniczego Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, którego zakup powiat pułtuski współfinansował z gminą Pułtusk oraz Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej. Pojazd używany z pułtuskiej komendy przekazany został Ochotniczej Straży Pożarnej w Głodowie.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Pułtusku
  

Czytaj również

Photo

Fotele młodzieżowe - jakie modele są warte uwagi?

1 sierpnia 2023, 21:04

Fotel do pokoju dziecka powinien być funkcjonalny, ergonomiczny, a zarazem stylowy. Mebel ten jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia przestrzeni do nauki, jak i rozrywki. Ważne jest to, aby przypadł do gustu nie tylko rodzicom, ale także nastolatkowi. Co ważne, to właśnie przy nim dziecko spędza wiele godzin, ucząc się, odrabiając lekcje, ale także grając na komputerze.

Photo

Studia modowe - co warto wiedzieć?

26 lipca 2023, 12:46

Branża modowa od lat przyciąga wiele osób pragnących realizować swoje marzenia i osiągnąć sukces właśnie w tej branży. Chcąc wejść do tego świata, wiele osób decyduje się na rozpoczęcie studiów modowych, które pozwalają na zdobywanie nowej wiedzy i podwyższanie kompetencji zawodowych. Gdzie można studiować modę i czy studia modowe to dobry pomysł? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Photo

Fiskus często bezrefleksyjnie stawia zarzuty. Eksperci podpowiadają, jak skutecznie się bronić

24 lipca 2023, 13:10

Wśród przedsiębiorców często rodzą się pytania o to, jak postępować w przypadku wszczętego postępowania karanego skarbowego. Eksperci zwracają uwagę na to, że podejrzany nie wie na etapie ogłaszania zarzutów, jakim faktycznie materiałem dowodowym dysponuje organ. Zazwyczaj jest on dość nikły, często też bazuje tylko na ustaleniach kontroli lub postępowań podatkowych. Zdarza się też, że organ w toku postępowania przygotowawczego może próbować sugerować, że dana osoba nie uniknie odpowiedzialności karnej, co ma wywrzeć odpowiednią postawę.


UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]