Dzisiaj jest: piątek, 1 marca 2024

iPułtusk » Wiadomości » Marszałek odwiedził pułtuski szpital

Marszałek odwiedził pułtuski szpital

30 grudnia 2021, 18:17, Starostwo Powiatowe w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu medycznego.

17 grudnia 2021 r. w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med Sp. z o.o. w Pułtusku odbyło się spotkanie z udziałem Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego, związane z oficjalnym przekazaniem sprzętu: rezonansu magnetycznego, tomografu komputerowego, aparatów USG, karetki (ambulansu) typu B i innego, który został zakupiony w ramach realizacji projektu pn. Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego.

W uroczystości udział wzięli: Zbigniew Terek, dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Tomasz Sławatyniec, dyrektor Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, starosta pułtuski Jan Zalewski, wicestarosta pułtuski Beata Jóźwiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pułtusku Tadeusz Nalewajk,burmistrz miasta Pułtuska Wojciech Gregorczyk, medyczny i administracyjny personel szpitala oraz zaproszeni goście.

Projekt, w ramach którego pułtuski szpital uzyskał wsparcie finansowe na zakup niezbędnej aparatury medycznej i diagnostycznej (wraz z usługą remontowo-budowlaną niezbędną do uruchomienia aparatury), realizowany jest przez województwo mazowieckie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VI Jakość życia. Działanie 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia.
Podczas spotkania uczestnicy mogli obejrzeć zakupiony sprzęt oraz zmodernizowane pomieszczenia szpitalne. Uroczystość była również okazją do tego, aby złożyć gratulacje i życzenia dalszych sukcesów naukowych dyrektorowi szpitala Robertowi Gajdzie, który uzyskał tytuł prof. nadzw.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]