Dzisiaj jest: piątek, 2 grudnia 2022

iPułtusk » Wiadomości » Przebudowa budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku

Przebudowa budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku

30 grudnia 2021, 18:10, Starostwo Powiatowe w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im A. Karłowicz w Pułtusku to placówka edukacyjna stworzona z myślą o dzieciach i młodzieży, które wyróżniają się szczególnymi potrzebami.

17 grudnia 2021 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku o godz. 14.00 odbyło się spotkanie podsumowujące realizację zadania pn. Przebudowa budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych samorządowi województwa mazowieckiego.

W spotkaniu udział wzięli: Adam Struzik, czyli marszałek województwa mazowieckiego, Jan Zalewski (starosta pułtuski), Beata Jóźwiak (wicestarosta pułtuski), Tadeusz Nalewajk (przewodniczący Rady Powiatu w Pułtusku) wraz z radnymi oraz zaproszeni goście. Uroczystość otworzyła Aldona Iniarska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i zaprosiła do obejrzenia świątecznego programu artystycznego pt. Maleńka przyszła miłość z udziałem dzieci i młodzieży pułtuskiej placówki. Podczas spotkania wręczone zostały podziękowania i świąteczne podarunki przygotowane przez wychowanków SOS-W.

Aby podnieść komfort kształcenia oraz poprawić warunki lokalowe, w których placówka realizuje swoje cele edukacyjne, wychowawcze, profilaktyczne i terapeutyczne, Zarząd Powiatu w Pułtusku dwa lata temu podjął decyzję o przebudowie budynku. W ramach zadania zrealizowane zostały następujące prace:

1. Przebudowa instalacji wodno-sanitarnej i elektrycznej;

2. Rozprowadzenie sieci internetowej i TV;

3. Modernizacja wszystkich pomieszczeń administracyjnych, dydaktyczno-terapeutycznych i pokoi mieszkalnych wychowanków;

4. Modernizacja łazienek dla osób niepełnosprawnych;

5. Wykonanie niezbędnych prac zwiększających bezpieczeństwo p.poż.:

6. W celu poprawy komunikacji pionowej w obiekcie przygotowano szyb windowy oraz dostarczono i zamontowano windę;

7. Wymiana wszystkich powierzchni podłogowych na nowe;

8. Poszerzenie otworów drzwiowych i wymianę stolarki drzwiowej;

9. Niezbędne przemurowania ścianek działowych;

10. Skucie starych i naniesienie nowych tynków;

11. Wykonanie prac malarskich;

12. Zamurowanie istniejących otworów doświetlających.

Koszt realizacji zadania: 2 388 592, 59 zł, w tym: dofinansowanie: 1 041 666, 49 zł.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]