Dzisiaj jest: piątek, 1 marca 2024

iPułtusk » Wiadomości » Areszt za znęcanie i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta

Areszt za znęcanie i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta

23 grudnia 2021, 18:39, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Sąd Rejonowy w Pułtusku na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące 50-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego. Mężczyzna podejrzany jest o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją żoną. Dodatkowo podczas przeprowadzania interwencji mężczyzna zaatakował jednego z policjantów, naruszając tym samym jego nietykalność cielesną.

Policjanci z pułtuskiej komendy zatrzymali 50-latka po tym, jak używając przemocy fizycznej, zaatakował swoją żonę. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w miejscowości położonej w powiecie pułtuskim. Policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem pokrzywdzonej kobiety. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad nią, stosując przemoc fizyczną, jak i psychiczną.

W tracie wykonywanych czynności mężczyzna swoją agresję skierował na policjantów, nie stosował się do poleceń wydawanych przez mundurowych. Jednego z nich zaatakował, uderzając go pięścią w twarz. W związku z tą sytuacją i przemocą stosowaną wobec żony, mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znęcania się nad partnerką oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Każda osoba, która doświadcza przemocy, może liczyć na wsparcie policjantów oraz placówek świadczących pomoc. Funkcjonariusze z troską podchodzą do problemów. Zawsze, gdy pojawiają się pytania, możemy skontaktować się ze swoim dzielnicowym, by opowiedzieć o niepokojącej nas sytuacji rodzinnej. Dzielnicowi wytłumaczą, jak rozwiązać problem. Każda wiadomość o przemocy przekazana funkcjonariuszom zostanie dokładnie sprawdzona i zweryfikowana. Sygnał, że komuś dzieje się krzywda, może przekazać każdy: sąsiad, znajomy czy osoba bliska.

Policjanci przypominają, że w listopadzie 2020 roku weszły w życie przepisy tzw. ustawy antyprzemocowej. Na jej podstawie Policja otrzymała nowe uprawnienie - możliwość wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. W okresie obowiązywania nakazu lub zakazu Policja jest zobowiązana do sprawdzania, czy nie jest on naruszany. Za niestosowanie się do nakazu lub zakazu Kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny i zastosowanie trybu przyspieszonego wobec sprawcy.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]