Dzisiaj jest: piątek, 1 marca 2024

iPułtusk » Wiadomości » Sąd aresztował sprawcę przemocy domowej

Sąd aresztował sprawcę przemocy domowej

7 grudnia 2021, 18:07, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci zatrzymali 48-latka, którego podejrzewa się o znęcanie psychiczne i fizyczne nad żoną. Mężczyzna wobec kobiety kierował również groźby karalne pozbawienia życia. Policjanci na takie przypadki reagują z całą stanowczością. Sąd Rejonowy w Pułtusku przychylił się do wniosku policjantów, który został poparty przez prokuratora, i zastosował wobec mieszkańca powiatu pułtuskiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu funkcjonariusze interweniowali wobec 48-letniego mężczyzny, który pomimo aktywnego zakazu zbliżania się do żony nie stosował się do ciążącego na nim obowiązku. Na dodatek w stosunku do kobiety kierował groźby karalne. Jak wynika z ustaleń śledczych, mieszkaniec powiatu pułtuskiego od kilkunastu miesięcy stosował również przemoc fizyczną i psychiczną wobec najbliższej osoby. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wobec 48-letniego mężczyzny Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Każda osoba, która doświadcza przemocy, może liczyć na wsparcie policjantów oraz placówek świadczących pomoc. Funkcjonariusze z troską podchodzą do problemów. Zawsze, gdy pojawiają się pytania, możemy skontaktować się ze swoim dzielnicowym, by opowiedzieć o niepokojącej nas sytuacji rodzinnej. Dzielnicowi wytłumaczą i pomogą, jak rozwiązać problem. Każda wiadomość o przemocy przekazana funkcjonariuszom zostanie dokładnie sprawdzona i zweryfikowana. Sygnał, że komuś dzieje się krzywda, może przekazać każdy: sąsiad, znajomy czy osoba bliska.

Policjanci przypominają, że w listopadzie 2020 roku weszły w życie przepisy tzw. ustawy antyprzemocowej. Na jej podstawie Policja otrzymała nowe uprawnienie, czyli możliwość wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. W okresie obowiązywania nakazu lub zakazu Policja będzie zobowiązana do sprawdzania, czy nie są one naruszane. Za niestosowanie się do nakazu lub zakazu przewiduje się karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny, i zastosowanie trybu przyspieszonego wobec sprawcy.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]