Dzisiaj jest: niedziela, 1 października 2023

iPułtusk » Wiadomości » Ewakuacja 21. Ćwiczenia w powiecie pułtuskim

Ewakuacja 21. Ćwiczenia w powiecie pułtuskim

22 listopada 2021, 19:03, Starostwo Powiatowe w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

28 października powiat pułtuski uczestniczył w ćwiczeniu wojewódzkim pk. Ewakuacja 21. W czasie ćwiczenia rozwinięto elementy organizacyjne procesu ewakuacji i przyjęcia ludności III stopnia na wypadek zagrożenia wojennego.

Zgodnie z decyzją starosta pułtuski otrzymał zadanie przyjęcia i zakwaterowania 30 osób ewakuowanych z terenu powiatu przasnyskiego. Proces przyjęcia ludności koordynował Powiatowy Zespół Ewakuacji i Przyjęcia Ludności pod kierownictwem sekretarza powiatu, w składzie: dyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku i inspektor ds. obrony cywilnej Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa.

Na polecenie starosty burmistrz miasta Pułtuska, jako szef obrony cywilnej, zorganizował punkty zabezpieczające przyjęcie ludności,a zrobił to w Zespole Szkół ne 2 z Oddziałem Integracyjnym w Pułtusku. Na potrzeby ćwiczenia zorganizowano punkt wyładowczy, ewidencyjno-informacyjny, rozdzielczy, pomocy medycznej, regulacji ruchu. W ćwiczeniu wzięły udział służby wojewódzkie, Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku, Ochotnicza Straż Pożarna w Pułtusku, Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., Miejskie Centrum Kultury i Sztuki, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Pułtuskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o., Straż Miejska oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pułtusku.

Z ramienia starosty pułtuskiego ćwiczenia organizował i nadzorował dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Pułtusku dr Robert Dynak, a z ramienia burmistrza Pułtuska mgr Rafał Miłoszewski, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych. Ćwiczenia były kontrolowane przez zastępcę dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz wizytowane m.in. przez wicestarostę przasnyskiego, burmistrza miasta Przasnysza, zastępcę komendanta powiatowego Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz zastępcę burmistrza miasta Pułtuska.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Pułtusku
  

Czytaj również

Photo

Fotele młodzieżowe - jakie modele są warte uwagi?

1 sierpnia 2023, 21:04

Fotel do pokoju dziecka powinien być funkcjonalny, ergonomiczny, a zarazem stylowy. Mebel ten jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia przestrzeni do nauki, jak i rozrywki. Ważne jest to, aby przypadł do gustu nie tylko rodzicom, ale także nastolatkowi. Co ważne, to właśnie przy nim dziecko spędza wiele godzin, ucząc się, odrabiając lekcje, ale także grając na komputerze.

Photo

Studia modowe - co warto wiedzieć?

26 lipca 2023, 12:46

Branża modowa od lat przyciąga wiele osób pragnących realizować swoje marzenia i osiągnąć sukces właśnie w tej branży. Chcąc wejść do tego świata, wiele osób decyduje się na rozpoczęcie studiów modowych, które pozwalają na zdobywanie nowej wiedzy i podwyższanie kompetencji zawodowych. Gdzie można studiować modę i czy studia modowe to dobry pomysł? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Photo

Fiskus często bezrefleksyjnie stawia zarzuty. Eksperci podpowiadają, jak skutecznie się bronić

24 lipca 2023, 13:10

Wśród przedsiębiorców często rodzą się pytania o to, jak postępować w przypadku wszczętego postępowania karanego skarbowego. Eksperci zwracają uwagę na to, że podejrzany nie wie na etapie ogłaszania zarzutów, jakim faktycznie materiałem dowodowym dysponuje organ. Zazwyczaj jest on dość nikły, często też bazuje tylko na ustaleniach kontroli lub postępowań podatkowych. Zdarza się też, że organ w toku postępowania przygotowawczego może próbować sugerować, że dana osoba nie uniknie odpowiedzialności karnej, co ma wywrzeć odpowiednią postawę.


UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]