Dzisiaj jest: piątek, 2 grudnia 2022

iPułtusk » Wiadomości » Ewakuacja 21. Ćwiczenia w powiecie pułtuskim

Ewakuacja 21. Ćwiczenia w powiecie pułtuskim

22 listopada 2021, 19:03, Starostwo Powiatowe w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

28 października powiat pułtuski uczestniczył w ćwiczeniu wojewódzkim pk. Ewakuacja 21. W czasie ćwiczenia rozwinięto elementy organizacyjne procesu ewakuacji i przyjęcia ludności III stopnia na wypadek zagrożenia wojennego.

Zgodnie z decyzją starosta pułtuski otrzymał zadanie przyjęcia i zakwaterowania 30 osób ewakuowanych z terenu powiatu przasnyskiego. Proces przyjęcia ludności koordynował Powiatowy Zespół Ewakuacji i Przyjęcia Ludności pod kierownictwem sekretarza powiatu, w składzie: dyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku i inspektor ds. obrony cywilnej Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa.

Na polecenie starosty burmistrz miasta Pułtuska, jako szef obrony cywilnej, zorganizował punkty zabezpieczające przyjęcie ludności,a zrobił to w Zespole Szkół ne 2 z Oddziałem Integracyjnym w Pułtusku. Na potrzeby ćwiczenia zorganizowano punkt wyładowczy, ewidencyjno-informacyjny, rozdzielczy, pomocy medycznej, regulacji ruchu. W ćwiczeniu wzięły udział służby wojewódzkie, Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku, Ochotnicza Straż Pożarna w Pułtusku, Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., Miejskie Centrum Kultury i Sztuki, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Pułtuskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o., Straż Miejska oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pułtusku.

Z ramienia starosty pułtuskiego ćwiczenia organizował i nadzorował dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Pułtusku dr Robert Dynak, a z ramienia burmistrza Pułtuska mgr Rafał Miłoszewski, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych. Ćwiczenia były kontrolowane przez zastępcę dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz wizytowane m.in. przez wicestarostę przasnyskiego, burmistrza miasta Przasnysza, zastępcę komendanta powiatowego Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz zastępcę burmistrza miasta Pułtuska.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]