Dzisiaj jest: niedziela, 1 października 2023

iPułtusk » Wiadomości » Sąd zastosował areszt wobec dwóch sprawców przemocy domowej

Sąd zastosował areszt wobec dwóch sprawców przemocy domowej

29 października 2021, 19:07, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Nawet po 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy znęcali się psychicznie i fizycznie nad swoimi najbliższymi. Policjanci na takie przypadki reagują z całą stanowczością. Sąd Rejonowy w Pułtusku przychylił się do wniosku policjantów, który został też poparty przez prokuratora, i zastosował wobec mieszkańców powiatu pułtuskiego odpowiednio dwu- i trzymiesięczny areszt.

W miniony wtorek policjanci z Pułtuska zatrzymali 48-latka, który znęcał się nad swoją rodziną. Mieszkaniec powiatu pułtuskiego wszczynał awantury domowe, podczas których niejednokrotnie używał przemocy fizycznej i psychicznej wobec żony. Agresywny mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi.

Podobna sytuacja miała miejsce w minioną środę, gdy funkcjonariusze interweniowali wobec 49-letniego mężczyzny, który miał aktywny zakazu zbliżania się do członków rodziny. Nie stosował się do ciążącego na nim obowiązku, na dodatek dokonał wybicia szyby w budynku mieszkalnym. Jak wynika z ustaleń śledczych, mieszkaniec powiatu pułtuskiego od kilkunastu miesięcy stosował również przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków najbliższej rodziny. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj wobec 48- i 49-letniego mężczyzny Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch i trzech miesięcy. Za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Każda osoba, która doświadcza przemocy, może liczyć na wsparcie policjantów oraz placówek świadczących pomoc. Funkcjonariusze z troską podchodzą do problemów. Zawsze wtedy, gdy pojawiają się pytania, możemy skontaktować się ze swoim dzielnicowym, by opowiedzieć o niepokojącej nas sytuacji rodzinnej. Dzielnicowi wytłumaczą i pomogą rozwiązać problem. Każda wiadomość o przemocy przekazana funkcjonariuszom zostanie dokładnie sprawdzona, zweryfikowana. Sygnał, że komuś dzieje się krzywda, może przekazać każdy: sąsiad, znajomy czy osoba bliska.

Policjanci przypominają, że w listopadzie 2020 roku weszły w życie przepisy tzw. ustawy antyprzemocowej. Na jej podstawie Policja otrzymała nowe uprawnienie: możliwość wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. W okresie obowiązywania nakazu lub zakazu Policja będzie zobowiązana do sprawdzania, czy nie są one naruszane. Za niestosowanie się do nakazu lub zakazu Kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny i zastosowanie przyspieszonego trybu rozpatrzenia sprawy.Źródło: KPP w Pułtusku
  

Czytaj również

Photo

Fotele młodzieżowe - jakie modele są warte uwagi?

1 sierpnia 2023, 21:04

Fotel do pokoju dziecka powinien być funkcjonalny, ergonomiczny, a zarazem stylowy. Mebel ten jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia przestrzeni do nauki, jak i rozrywki. Ważne jest to, aby przypadł do gustu nie tylko rodzicom, ale także nastolatkowi. Co ważne, to właśnie przy nim dziecko spędza wiele godzin, ucząc się, odrabiając lekcje, ale także grając na komputerze.

Photo

Studia modowe - co warto wiedzieć?

26 lipca 2023, 12:46

Branża modowa od lat przyciąga wiele osób pragnących realizować swoje marzenia i osiągnąć sukces właśnie w tej branży. Chcąc wejść do tego świata, wiele osób decyduje się na rozpoczęcie studiów modowych, które pozwalają na zdobywanie nowej wiedzy i podwyższanie kompetencji zawodowych. Gdzie można studiować modę i czy studia modowe to dobry pomysł? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Photo

Fiskus często bezrefleksyjnie stawia zarzuty. Eksperci podpowiadają, jak skutecznie się bronić

24 lipca 2023, 13:10

Wśród przedsiębiorców często rodzą się pytania o to, jak postępować w przypadku wszczętego postępowania karanego skarbowego. Eksperci zwracają uwagę na to, że podejrzany nie wie na etapie ogłaszania zarzutów, jakim faktycznie materiałem dowodowym dysponuje organ. Zazwyczaj jest on dość nikły, często też bazuje tylko na ustaleniach kontroli lub postępowań podatkowych. Zdarza się też, że organ w toku postępowania przygotowawczego może próbować sugerować, że dana osoba nie uniknie odpowiedzialności karnej, co ma wywrzeć odpowiednią postawę.


UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]