Dzisiaj jest: niedziela, 7 sierpnia 2022

iPułtusk » Wiadomości » Nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawcy przemocy domowej

Nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawcy przemocy domowej

30 września 2021, 19:36, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

38-latek otrzymał policyjny nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia. Takie są konsekwencje znęcania się nad bliskimi. Dzięki uprawnieniom nadanym policjantom, agresor został odseparowany od domowników.

W miniony piątek pułtuscy policjanci otrzymali informację, że w jednym z domów dochodziło do aktów przemocy domowej. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Pijany i agresywny 38-latek zagrażał bezpieczeństwu domowników. Mężczyzna został zatrzymany. Jak ustalili policjanci, agresor stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojej partnerki. Podczas wszczynanych awantur wyzywał i szarpał ofiarę.

W Komendzie Powiatowej Policji w Pułtusku 38-latek usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad partnerką. Dzielnicowi podjęli decyzję o wydaniu wobec mężczyzny nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na odległość nie mniejszą niż 50 metrów.

Policja przypomina: nakaz lub zakaz może być wydany podczas interwencji podjętej przez funkcjonariuszy lub żołnierzy albo w związku z powzięciem informacji o stosowaniu przemocy w rodzinie. Nakaz lub zakaz mogą być wydane łącznie, nawet w przypadku nieobecności we wspólnie zajmowanym mieszkaniu osoby stosującej przemoc w rodzinie. Są przy tym natychmiast wykonalne i wskazują m.in. obszar lub odległość od wspólnie zajmowanego mieszkania, którą osoba stosująca przemoc będzie obowiązana zachować. Nie ma również znaczenia, kto jest właścicielem danej nieruchomości. Nakazy i zakazy obowiązują przed 14 dni, ale osoba pokrzywdzona może złożyć wniosek do sądu o ich przedłużenie.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]