Dzisiaj jest: niedziela, 7 sierpnia 2022

iPułtusk » Wiadomości » Obchody Święta Policji

Obchody Święta Policji

23 lipca 2021, 19:27, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Święto Policji to dla każdego funkcjonariusza i pracownika Policji dzień szczególny. To czas skierowania serdecznych podziękowań i słów uznania dla ciężkiej, pełnej poświęcenia służby i pracy, czas awansów, nominacji i odznaczeń. W tym roku przypada 102. rocznica powstania Policji Państwowej. Tegoroczne obchody patronatem honorowym objął Komendant Główny Policji.

W sali koncertowej w Domu Polonii rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Meldunek o rozpoczęciu Komendantowi Powiatowemu Policji w Pułtusku insp. Jarosławowi Olszewskiemu złożył dowódca uroczystości asp. szt. Rafał Kwiatkowski. Po odtworzeniu hymnu Rzeczypospolitej Polskiej odczytany został list gratulacyjny Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu, insp. Waldemara Wołowca, skierowany do wszystkich policjantów i pracowników Policji. Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku, który w imieniu swoim oraz I zastępcy, podinsp. Sławomira Żelechowskiego, podziękował podwładnym za to, że byli gotowi służyć wtedy, gdy społeczeństwo potrzebowało ich w sposób szczególny, podkreślając, że wie, jak wiele poświęceń niosło podejmowanie służby w czasie powszechnej niepewności i trudności codziennego funkcjonowania. Komendant podziękował także przedstawicielom samorządu lokalnego za przychylny stosunek do Policji oraz okazane wsparcie w dążeniu do zapewnienia porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie naszego miasta i powiatu. Słowa podziękowania skierował także do kierownictwa prokuratury rejonowej za stałą, codzienną bardzo dobrą współpracę.

W dalszej części uroczystości szefowie pułtuskiej Policji wręczyli 30 aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne: 1 w korpusie oficerów młodszych Policji, 7 w korpusie aspirantów: 2 aspirantów sztabowych, 1 starszy aspirant, 2 aspirantów Policji i 2 młodszych aspirantów. W korpusie podoficerów Policji pagony zmienia 13 funkcjonariuszy: 3 ze starszego sierżanta na sierżanta sztabowego, 2 z sierżanta na starszego sierżanta. Z korpusu szeregowych do korpusu podoficerów awansowało 8 policjantów, w korpusie szeregowych zaś 9 policjantów.

Największa liczba awansów przypadła w tym roku na Wydział Prewencji - 22 funkcjonariuszy, Wydział Kryminalny - 6 policjantów, ruch drogowy - 2 policjantów. Akt mianowania na wyższy stopień otrzymał również komendant insp. Jarosław Olszewski z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji podczas uroczystości wojewódzkich w Radomiu, które odbyły się 16 lipca br.

Za zaangażowanie i rzetelne wykonywanie powierzonych obowiązków starosta pułtuski oraz burmistrz Pułtuska również wyróżnili nagrodami policjantów Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. W podziękowaniu za zaangażowanie w obowiązki służbowe wójtowie gmin wręczyli podziękowania dzielnicowym pełniącym służbę na ich terenie.

Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu na wniosek Zarządu Terenowego w Pułtusku przyznało członkom związku Medale 30-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Uroczysty apel zakończył się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Pułtusku insp. Jarosławowi Olszewskiemu przez dowódcę uroczystości.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]