Dzisiaj jest: niedziela, 28 listopada 2021

iPułtusk » Wiadomości » Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu w Pułtusku

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu w Pułtusku

3 lipca 2021, 15:30, Starostwo Powiatowe w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Niedawno na sesji Rada Powiatu w Pułtusku udzieliła zarządowi powiatu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok. Wotum zaufania i absolutorium zostały udzielone jednogłośnie.

Sesja absolutoryjna to obok budżetowej najważniejsza sesja w roku. Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie przez organ stanowiący prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego w danym roku budżetowym.

Przed przystąpieniem do najważniejszego punktu obrad, udzielenia absolutorium, radni rozpatrywali Raport o stanie powiatu pułtuskiego za rok 2020. Raport obejmuje podsumowanie działalności zarządu powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów, strategii i uchwał Rady Powiatu. Jest zestawieniem najważniejszych danych o samorządzie i stanowi kompendium wiedzy o działalności powiatu. Omówienie raportu zakończyło się głosowaniem, w którym wzięło udział 17 radnych.

Pozytywną opinię w sprawie udzielenia absolutorium wydała wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa. Radni w wyniku głosowania udzielili absolutorium zarządowi powiatu z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]