Dzisiaj jest: niedziela, 19 września 2021

iPułtusk » Wiadomości » Kolejny nietrzeźwy sternik na wodach Narwi

Kolejny nietrzeźwy sternik na wodach Narwi

30 czerwca 2021, 18:53, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci prewencji, pełniąc służbę na wodzie, zatrzymali do kontroli sternika, który, jak się okazało, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za przestępstwo.

Zgodnie z zapowiedziami z początku sezonu policja prowadzi kontrole amatorów rejsów po rzece Narew. Głównym zamiarem stróżów prawa jest sprawdzenie, czy sternicy nie znajdują pod wpływem alkoholu - to główna przyczyna utonięć. Mundurowi interweniują wobec osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających. Jak się jednak okazuje, apele i ostrzeżenia w przypadku niektórych nie przynoszą skutków.

W minioną niedzielę policjanci, patrolując rzekę Narew, w miejscowości Karniewek, zatrzymali do kontroli 42 letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna sterował łodzią wędkarską napędzaną silnikiem spalinowym. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, będąc pod wpływem alkoholu, za które Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. W tym sezonie to już kolejny taki przypadek.

Policja przypomina, że szlak wodny jest jak droga: jeśli pływasz łodzią motorową i masz do pół promila alkoholu w organizmie, odpowiesz za wykroczenie, a jeśli stężenie alkoholu wyniesie powyżej pół promila, staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]