Dzisiaj jest: środa, 28 lipca 2021

iPułtusk » Wiadomości » Oszustki okradły seniorkę

Oszustki okradły seniorkę

8 czerwca 2021, 18:00, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Jeśli ktoś próbuje nas oszukać, należy koniecznie przekazać taką informację do odpowiedniej instytucji. Sprawdzajmy, czy osoby podające się za pracowników różnych instytucji: wodociągów, spółdzielni itp. naprawdę nimi są.

Kilka dni temu na terenie Pułtuska do drzwi seniorki zapukały dwie kobiety podające się za pracowników wodociągów. 74-letnia kobieta nie podejrzewała, że może być to oszustwo. Kobiety, wykorzystując nieuwagę seniorki, splądrowały jej mieszkanie, z którego ukradły cztery złote pierścionki oraz pieniądze. Pułtuscy policjanci prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie osób, które dokonały tego przestępstwa.

Po raz kolejny policjanci apelują o ostrożność. Prośba ta kierowana jest zarówno do seniorów, których na swój cel często biorą przestępcy, jak i do osób młodszych. Ważne, aby rozmawiać ze swoimi rodzicami, dziadkami, członkami rodziny, znajomymi czy sąsiadami. Często informacja o sposobie działania oszustów usłyszana od bliskiej osoby okazuje się skuteczniejsza. Dotyczy to także oszustw metodą "na policjanta" czy "na wnuczka".

Upewnijmy się, że nikt z bliskich nam seniorów nie wręczy gotówki nieznajomemu, nie przeleje pieniędzy na nieznane konto czy nie wyrzuci ich przez okno. Wyjaśnijmy, że ani policja, ani prokuratura nie wysyłają nieznanych kurierów po pieniądze, nie żądają wpłaty, by ktoś uniknął aresztowania, nie wciągają w akcje zatrzymywania przestępców.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]