Dzisiaj jest: niedziela, 28 listopada 2021

iPułtusk » Wiadomości » W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

2 czerwca 2021, 13:54, KPP w Pułtusku

Funkcjonariusze z pułtuskiej komendy przeprowadzili kolejne spotkanie profilaktyczne z przedszkolakami. Mundurowi rozmawiali z dzieci o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również przybliżyli przedszkolakom zawód policjanta.

Podczas przygotowanej prelekcji najmłodsi dowiedzieli się od policjantów, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, na której występują w rolach pieszego, pasażera czy rowerzysty. Policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą, w czasie zabaw w domu oraz na podwórku. Przypomniano również przedszkolakom elementarne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Największą atrakcją tego spotkania dla przedszkolaków była prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie radiowozu. Dzieci miały okazję usiąść w środku samochodu, a także usłyszeć syrenę policyjną. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Na koniec wizyty każdy z uczestników otrzymał drobne upominki w postaci kolorowanek i elementów odblaskowych.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]