Dzisiaj jest: niedziela, 18 kwietnia 2021

iPułtusk » Wiadomości » Niedostosowanie prędkości przyczyną kolizji

Niedostosowanie prędkości przyczyną kolizji

21 marca 2021, 10:09, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami.

Zmieniające się warunki na drogach bywają nie tylko dużym utrudnieniem dla kierowców, ale również niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność do podłoża i wydłuża drogę hamowania. O skutkach niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze przekonał się 18 marca 29-letni kierowca volvo. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Na szczęście kierujący i pasażerka nie odnieśli obrażeń. Do zdarzenia drogowego doszło na drodze krajowej 61, po godzinie 20.00, w Kacicach.

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowco: zdejmij nogę z gazu, jeśli jest ślisko. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem "najechanie" na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim zdrowiu bądź życiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Szczególny apel policjanci kierują także do pieszych, uczulając, że wchodzenie tuż przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się tragicznie. Wzmożoną czujność należy zachować także bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Należy się upewnić, czy kierowca zdąży wyhamować. Policja przypomina również o używaniu elementów odblaskowych. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek posiadać odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]