Dzisiaj jest: niedziela, 5 grudnia 2021

iPułtusk » Wiadomości » Ślubowanie w KPP w Pułtusku

Ślubowanie w KPP w Pułtusku

4 lutego 2021, 13:23, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Zobacz, jak wyglądała uroczystość.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...." Te słowa roty ślubowania wypowiada każdy wstępujący do służby policjant.

W czwartek 28.01 stycznia o godz. 14.00 w świetlicy KPP w Pułtusku rozpoczęło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. Jest to ważny dzień dla każdego młodego funkcjonariusza. Nowych policjantów przywitali komendant mł. insp. Jarosław Olszewski i I zastępca podinsp. Sławomir Żelechowski. Słowa roty ślubowania młodzi funkcjonariusze wypowiedzieli za mł. insp. Jarosławem Olszewskim. Komendanci KPP w Pułtusku po ślubowaniu pogratulowali posterunkowym i przywitali ich w szeregach. Teraz nowo przyjęci policjanci odbędą szkolenie podstawowe, po czym trafią do pułtuskiej jednostki.

Komendant KPP w Pułtusku przypomniał o znaczeniu słów roty ślubowania, które powinny towarzyszyć policjantom podczas codziennej służby. W uroczystości uczestniczyli również naczelnicy z Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego i Kryminalnego KPP w Pułtusku.

Nowym policjantom złożono serdeczne gratulacje, a osoby, które zainteresowane są służbą w Policji, powinny zapoznać się z informacjami związanymi z rekrutacją zamieszczonymi na stronie internetowej KPP w Pułtusku.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]