Dzisiaj jest: czwartek, 4 marca 2021

iPułtusk » Wiadomości » Dobrze oznacz swój dom

Dobrze oznacz swój dom

15 stycznia 2021, 14:48, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Każdej doby policjanci prowadzą wiele interwencji, teraz na dodatek kontrolują osoby objęte kwarantanną. Niestety często pracę i szybkie dotarcie pod wskazany adres utrudniają im braki numeracji domostw. Zwłaszcza wtedy, gdy toczy się walka o ludzkie życie, każda sekunda jest na wagę złota.

Kiedy życie jest zagrożone, liczy się każda sekunda. Przy niewidocznym oznakowaniu nieruchomości bądź jego braku czas dotarcia służb do osoby/osób potrzebującej/potrzebujących pomocy może znacznie się wydłużyć.

Prawidłowe oznaczenie budynku to ustawowy obowiązek właściciela. Kto nie dopełnia tego obowiązku, zgodnie z art. 64 Kodeksu wykroczeń podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. Dodatkowo tabliczka z numerem domu powinna być oświetlona.

Należy pamiętać, że koszt montażu oznaczenia z numerem nieruchomości często nie przekracza kilkudziesięciu złotych, a takie działanie może przyczynić się do uratowania komuś życia.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]