Dzisiaj jest: niedziela, 5 grudnia 2021

iPułtusk » Wiadomości » KGW rozliczają się z dotacji

KGW rozliczają się z dotacji

11 stycznia 2021, 13:17, ARiMR, red. Miłosz Magrzyk

Dotyczy to tych kół, które środki z ARiMR-u dostały w 2020 roku. Z otrzymanej dotacji muszą rozliczyć się do 31 stycznia.

Wnioski KGW o wsparcie ich działalności agencja przyjmowała od 5 czerwca do 30 września 2020 r. Koło mogło otrzymać od 3 do 5 tys. złotych - w zależności od liczby członków. 5051 kół otrzymało pomoc w wysokości 3 tys. zł, 4012 - w wysokości 4 tys. zł, a 334 koła - w wysokości 5 tys. zł. W sumie blisko 9,4 tys. KGW otrzymało prawie 32,9 mln zł. Najwięcej wniosków w tej sprawie złożono odpowiednio w województwach: wielkopolskim - 1430, lubelskim - 1219 i mazowieckim - 1193.

Zgodnie z prawem dotacje dla KGW mogły zostać wydane na realizacje zadań nałożonych na koła w ustawie, czyli na: prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich, rozwijanie obszarów wiejskich oraz wspieranie przedsiębiorczości kobiet, działanie na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi, rozwijanie kultury ludowej, zwłaszcza lokalnej i regionalnej i reprezentowanie środowiska kobiet wiejskich przed administracją.

Do końca ubiegłego roku KGW miały czas na wydanie pieniędzy otrzymanych z agencji. Teraz pora na złożenie sprawozdania. Należy to zrobić do końca stycznia br. w biurze powiatowym ARiMR właściwym dla miejsca działania KGW.

Więcej informacji (w tym wzory sprawozdań) można znaleźć na stronie https://www.arimr.gov.pl/. W razie potrzeby można dzwonić także pod numer bezpłatnej infolinii: 800 38 00 84.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]