Dzisiaj jest: poniedziałek, 25 stycznia 2021

iPułtusk » Wiadomości » Mop parowy - dobry pomysł

Mop parowy - dobry pomysł

2 stycznia 2021, 13:30, Tipmedia, artykuł sponsorowany

Czystość, czy to w miejscu pracy, czy też w domu, to jedna z tych spraw, na których z zasady bardzo nam zależy. Warto więc zaopatrzyć się w takie urządzenia oraz środki, które pozwolą nam ją utrzymać najmniejszym nakładem sił. W większości domów znajdują się więc różnego rodzaju odkurzacze, szczotki, zmiotki, ścierki i inne przedmioty, dzięki którym jej utrzymanie staje się o wiele łatwiejsze. Możemy w ten sposób usuwać różnego rodzaju zabrudzenia, takie jak: kurz, piasek, pył, roztocza i inne.

Czysta i zadbana przestrzeń nie sprzyja rozwojowi groźnych dla życia bakterii oraz wirusów. Oczywiście nawet z czystością przesadzić nie można, gdyż całkowita sterylność w mieszkaniach, nie będzie sprzyjać rozwojowi naturalnej odporności. Warto jednak działać tak, aby podłoga w kuchni nie lepiła się od soku, a piasek nie chrzęścił nam pod stopami w korytarzu, nie mówiąc już o łazience. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania techniczne, dzięki którym dbanie o naszą przestrzeń życiową, staje się o wiele łatwiejsze - warto po nie sięgać.

1. Mopy parowe - nowoczesność w każdym domu

2. Dobry wybór w dobrym sklepie

3. Solidność, wydajność, ekologia

Mopy parowe - nowoczesność w każdym domu

Jednym z takich niebanalnych rozwiązań technicznych, którym dobrze jest przyjrzeć się z bliska, jest mop parowy. To urządzenie czyści bardzo różne powierzchnie takie jak glazura, terakota, dywany, okna, itp. strumieniem rozgrzanej pary. Z wyglądu przypomina nowoczesne odkurzacze pionowe. Do mopa wlewamy odpowiednią ilość wody, która zostaje w nim podgrzana i wydostaje się na zewnątrz jako para. W ten sposób proces czyszczący staje się o wiele mniej kłopotliwy, a zarazem jest o wiele bardziej skuteczny. Spotkania z rozgrzaną parą nie przeżyje znakomita większość różnych zanieczyszczeń, bakterii czy też wirusów. Mopy parowe znajdziemy bez trudu w ofercie zarówno dużych, jak i mniejszych sklepów. Jedną z najciekawszych ofert pod tym względem przygotował dla nas sklep RTV Euro AGD, o czym możemy przekonać się sami pod tym adresem: https://www.euro.com.pl/czysciki-parowe,g!mop-parowy.bhtml. Jeśli dotychczas nie mieliśmy do czynienia z mopami parowymi możemy tam także zapoznać się z różnymi fachowymi artykułami, które ułatwią nam podjęcie ostatecznej decyzji. Warto też zajrzeć na różne vlogi, by zobaczyć jak dany mop działa naprawdę. Im większa wiedza, tym lepszą decyzję podejmiemy.

Dobry wybór w dobrym sklepie

Co ciekawe: mopy parowe są urządzeniami, które mają wymienne końcówki. W zależności od tego na jaki produkt się zdecydujemy, będziemy mogli nimi wyczyścić więcej lub mniej powierzchni. Najtańsze mopy parowe to wydatek rzędu nieco ponad stu złotych. Ceny najdroższych urządzeń oscylują w granicach tysiąca złotych. W RTV Euro AGD każdy znajdzie więc mopa na swoją kieszeń, np. takie urządzenie: https://www.euro.com.pl/czysciki-parowe,_Karcher,g!mop-parowy.bhtml. Obecnie można tam wybierać pomiędzy dwunastoma produktami różnych firm, w tym także:https://www.euro.com.pl/czysciki-parowe,_black-and-decker,g!mop-parowy.bhtml. Kluczową sprawą przy wyborze mopa jest jego potencjalna moc. Tutaj zasada jest dość prosta - powinniśmy kupować te urządzenia, które mają przynajmniej 1200 WAT. Także ciśnienie pary wytwarzane przez nasz mop ma znaczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o trudno zmywalne plamy. Trzy bary mocy powinny być wystarczającą propozycją w tym zakresie, choć oczywiście można nabyć urządzenia o większym ciśnieniu. Oceńmy także szerokość głowicy czyszczącej - im szersza głowica, tym więcej okna lub podłogi w łazience umyjemy za jednym razem. Znaczenie będzie miało to, czy dany mop posiada kilka trybów działania, dostosowanych do różnych powierzchni. Istotne będą także: waga naszego urządzenia, długość przewodu elektrycznego, który umożliwi nam podłączenie go do gniazdka, czy też wielkość zbiorniczka na wodę. Dobierajmy potencjalne parametry techniczne tak, by spełniały one nasze oczekiwania.

Solidność, wydajność, ekologia

Warto podkreślić, że mop parowy czyści daną powierzchnię tylko i wyłącznie przy pomocy pary. Nie ma tutaj potrzeby używania detergentów. Takie rozwiązanie ma duże znaczenie dla tych osób, które mogą być uczulone na różne środki chemiczne. Tym samym mop parowy jest bardzo ekologicznym urządzeniem, a sprzątanie przy jego pomocy jest łatwe, lekkie oraz bardzo skuteczne. Pamiętajmy jednak, by każdorazowo dostosowywać końcówkę mopa oraz moc strumienia pary do czyszczonej powierzchni. Czego innego potrzebujemy do wyczyszczenia płyty indukcyjnej w kuchni, a co innego należy zastosować do podłogi w łazience lub okna w dużym pokoju. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że decydując się na zakup mopa parowego w sklepie internetowym RTV Euro AGD możemy liczyć na korzystne raty "zero procent". Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli nabyć takie urządzenie, które spełni wszelkie pokładane w nim nadzieje, a wydatek płatny w równych transzach, będzie o wiele łatwiejszy do zniesienia. Warto zainwestować w nową technologię, która pokona każdy brud w naszym domu.

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]