Dzisiaj jest: poniedziałek, 18 stycznia 2021

iPułtusk » Wiadomości » Spotkanie z dzielnicowym

Spotkanie z dzielnicowym

14 października 2020, 14:06, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym było tematem spotkania profilaktycznego, które z uczniami ostatnio przeprowadził dzielnicowy.

Za policjantami szereg spotkań w szkołach. Prelekcje mają na celu przypomnienie dzieciom o właściwych nawykach bezpiecznego zachowania się na drodze. Aby spotkania miały profesjonalny i merytoryczny przebieg, policjant wykorzystywał matę symulującą przejście dla pieszych, sygnalizator świetlny i znaki drogowe. W bardzo ciekawy i zajmujący sposób dzielnicowy gminy Pokrzywnica przybliżył i przypomniał uczniom Szkoły Podstawowej w Nowym Niestępowie nie tylko o odpowiednim zachowaniu w drodze do szkoły, ale również w domu, szkole i na placu zabaw.

Podczas spotkania była mowa o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, noszeniu elementów odblaskowych i bezpiecznym podróżowaniu samochodem. Funkcjonariusz przypomniał również o obowiązkowym wyposażeniu roweru. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa i wykazywali się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.

Zajęcia z policjantami to dla najmłodszych doskonała okazja, by porozmawiać ze specjalistą o tym, co na drodze wolno i jak postępować, by cało i zdrowo dotrzeć do celu. Należy mieć nadzieję, że przekazana przez mundurowego wiedza będzie miała zastosowanie w praktyce!Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]