Dzisiaj jest: wtorek, 18 maja 2021

iPułtusk » Wiadomości » Rolniku, nie zwlekaj! Wypełnij swój obowiązek

Rolniku, nie zwlekaj! Wypełnij swój obowiązek

5 października 2020, 13:13, https://spisrolny.gov.pl/, red. Miłosz Magrzyk

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo rolników oraz pracowników statystyki zawieszono wywiady bezpośrednie, które miały być realizowane od 1 października br. Spisania gospodarstwa można dokonać jednak w inny sposób.

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID-19 Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o prowadzeniu w najbliższym czasie przez rachmistrzów spisowych wyłącznie wywiadów telefonicznych.

Pracownicy biura przypominają, że użytkownicy gospodarstw rolnych mają obowiązek wzięcia udziału w powszechnym spisie rolnym, a obowiązek ten mogą wypełnić, korzystając z 2 w pełni bezpiecznych metod spisowych, które nie wymagają konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. Są to:

- samospis internetowy - dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/,

- spis telefoniczny - należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zgłosić chęć spisania gospodarstwa.

Z użytkownikiem gospodarstwa rolnego, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji, skontaktuje się telefonicznie rachmistrz. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć spisu na inny termin.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]