Dzisiaj jest: niedziela, 18 kwietnia 2021

iPułtusk » Wiadomości » Dzielnicowi spotkali się z dziećmi

Dzielnicowi spotkali się z dziećmi

16 sierpnia 2020, 13:06, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Funkcjonariusze KPP w Pułtusku kontynuują prelekcje z najmłodszymi. Kilka dni temu słuchaczami byli podopieczni świetlicy ,,Słonecznikowa Brać", która mieści się przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Pułtusku. Wakacyjne spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku najmłodszych. Mundurowi przypomnieli dzieciom, jak należy zachowywać się nie tylko podczas spędzania wolnego czasu nad wodą czy w górach, ale też w domu, w mieście lub na wsi.

Dzieci miały okazję wysłuchać ciekawej prelekcji na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas wakacji. Asp. sztab. Paweł Popielarski i asp. sztab. Arkadiusz Chmiel przypominali najmłodszym o konieczności prawidłowego zachowania się podczas wakacyjnej beztroski. Zwracali uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których nie wolno zapominać, bawiąc się nad wodą, w górach, w lesie oraz na wsi.

Podczas pogadanki nie zabrakło również tak ważnych tematów jak bezpieczeństwo dzieci w domu, podczas kontaktów z obcymi czy podczas wakacyjnych zabaw w mieście. Dzielnicowi przypomnieli też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi wyjaśnili, jak ważne jest, aby podczas poruszania się chodnikiem czy drogą zwracać uwagę na otoczenie. Przy okazji tematu związanego z wypoczynkiem nad wodą policjanci przybliżyli podopiecznym założenia ogłoszonego przez Komendę Główną Policji wakacyjnego konkursu plastyczno-filmowego i zachęcili dzieci do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Milusińscy otrzymali odblaskowe zawieszki i ulotki edukacyjne.

Prelekcja w świetlicy odbyła się w ramach profilaktycznej akcji dotyczącej bezpiecznych wakacji w ramach zainicjowanej przez MSWiA kampanii dotyczącej bezpieczeństwa.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]