Dzisiaj jest: środa, 28 lipca 2021

iPułtusk » Wiadomości » Policjanci pomogli mężczyźnie z podejrzeniem zawału serca

Policjanci pomogli mężczyźnie z podejrzeniem zawału serca

17 lipca 2020, 09:00, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Funkcjonariusze w trakcie służby zauważyli mężczyznę, który osunął się na siatce ogrodzeniowej. Policjanci natychmiast zareagowali - udzielili 69-latkowi pierwszej pomocy medycznej i wezwali pogotowie ratunkowe.

We wtorek, 14 lipca br., około godz. 11.00, policjanci z ogniwa patrolowo- interwencyjnego - st. post. Paweł Kucharczyk i post. Patryk Żebrowski - pełnili służbę w okolicach ulicy Mickiewicza w Pułtusku. W pewnym momencie zauważyli starszego mężczyznę, który na ich oczach osunął się na siatce ogrodzeniowej.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali radiowóz, aby sprawdzić, czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy. Ten jednak nie zdążył im odpowiedzieć, zdołał złapać oddech, dostał drgawek, a po chwili, trzymając się za klatkę piersiową, stracił przytomność. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Do chwili przyjazdu załogi 69-latek dwukrotnie tracił przytomność. Po przyjeździe załoga karetki pogotowia stwierdziła u mężczyzny podejrzenie zawału serca. 69-latek został przetransportowany do szpitala.

"Pomagać i chronić" to podstawowa i najważniejsza dewiza każdego policjanta. Działanie funkcjonariuszy potwierdza te słowa. Dzięki ich szybkiej reakcji, prawidłowej ocenie sytuacji i podjętym decyzjom 69-latek na czas trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona specjalistyczna pomoc.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]