Dzisiaj jest: piątek, 4 grudnia 2020

iPułtusk » Wiadomości » Czy teren pułtuskiej jednostki policji okaże się miejscem pochówku zamordowanych żołnierzy?

Czy teren pułtuskiej jednostki policji okaże się miejscem pochówku zamordowanych żołnierzy?

6 lipca 2020, 09:22, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku trwają prace Instytutu Pamięci Narodowej. Celem badań jest odnalezienie prawdopodobnych miejsc pochówku żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego z lat 40. i 50. XX wieku.

Chcąc przywrócić pamięć i poznać prawdę o czasach okupacji niemieckiej, na terenie parkingu Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, z ogromnym wysiłkiem i zaangażowaniem, pracownicy Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej szukają możliwości wejścia do piwnic, które istniały w części budynku, a były miejscem, gdzie przetrzymywano osoby zatrzymane przez UB.

Podczas dotychczasowych prac ujawnione zostały ślady dawnej architektury, a co na to wskazuje - pozostałości fundamentów znacznie starszych budowli, niż ta obecnie wzniesiona.

Obecnie na terenie, który został poddany badaniom, nie znaleziono jednak miejsc pochówku żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego z lat 40. i 50. XX wieku.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]