Dzisiaj jest: piątek, 4 grudnia 2020

iPułtusk » Wiadomości » Kolizje, zatrzymane prawa jazdy i nietrzeźwi kierujący

Kolizje, zatrzymane prawa jazdy i nietrzeźwi kierujący

18 czerwca 2020, 12:17, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

W ostatnich dniach o bezpieczeństwo podróżnych dbała większa niż zwykle liczba policjantów. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów, czyli korzystanie z pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach.

Długi weekend za nami. Celem policjantów było zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Od środy do niedzieli, na terenie powiatu pułtuskiego, funkcjonariusze odnotowali 6 zdarzeń drogowych. Najbardziej niepokojący był czwartek i piątek. To te dni obfitowały w kolizje. Na szczęście żaden z uczestników nie został ranny.

Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących: 2 amatorów sportów wodnych - sterników łodzią i 3 kierujących pojazdami mechanicznymi. Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany do kontroli 39-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna, podróżujący osobowym renault, miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie, a do tego był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 4 blankiety uprawniające do kierowania pojazdami: 3 za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanymi 1 kierującemu, który w okresie 2 lat od otrzymania uprawnień popełnił kilka wykroczeń.

W przeciągu ostatniego weekendu poszło do 2 znieważeń policjantów - za co odpowiedzialność przed sądem poniosą:

- 22-letni mieszkaniec Psar, który podczas kontroli przeprowadzanej przez funkcjonariuszki ruchu drogowego zamieścił obraźliwy wpis na portalu internetowym

- nietrzeźwy kierujący - 25 letni mieszkaniec Pniewa, który podczas doprowadzenia do komendy znieważył słowami wulgarnymi patrol prewencji.

Podsumowując, w tym roku, mimo szczególnych warunków epidemii i dużego natężenia ruchu, długi czerwcowy weekend był bezpieczniejszy niż ubiegłoroczny.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]