Dzisiaj jest: środa, 25 listopada 2020

iPułtusk » Wiadomości » Policjanci zabezpieczyli niewybuch z czasów II wojny światowej

Policjanci zabezpieczyli niewybuch z czasów II wojny światowej

8 czerwca 2020, 12:25, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Odnalezione groźne powojenne pozostałości trafiły już w ręce saperów. Do czasu przyjazdu żołnierzy teren zabezpieczali policjanci.

Pomimo upływu wielu lat na obszarze całej Polski odnajdywane są często niebezpieczne "pamiątki" z okresu II wojny światowej. Nasza ziemia skrywa jeszcze sporo różnego rodzaju niewybuchów, które są wydobywane przez poszukiwaczy militariów czy przy okazji prowadzonych prac budowlanych.

Na terenie prywatnej posesji położonej w Psarach, podczas prac ziemnych, wykopany został granat moździerzowy. Groźny niewybuch został zabezpieczony przez policjantów z Grupy Minersko-Pirotechnicznej Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, a następnie przekazany wojskowym saperom z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci.

Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni, powinniśmy oznaczyć miejsce, w którym znaleźliśmy niewybuch. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]