Dzisiaj jest: piątek, 4 grudnia 2020

iPułtusk » Wiadomości » Aresztowani za zawieranie umów i wyłudzanie sprzętu

Aresztowani za zawieranie umów i wyłudzanie sprzętu

3 maja 2020, 10:42, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Dwaj mężczyźni (29 i 36 lat) oszukali jedną z firm telekomunikacyjnych na blisko 20 tys. zł. Zawierali umowy, podszywając się pod pokrzywdzonych, i pobierali na nich sprzęt elektroniczny. Decyzją sądu zostali aresztowani na 2 miesiące.

Realizując posiadane materiały operacyjne, policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Putusku ustalili, że na terenie Pułtuska ma dochodzić do wyłudzeń sprzętu RTV. Przestępcy mieli to uczynić na podstawie umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych i zakupów ratalnych telefonów komórkowych o łącznej wartości ponad 17 tys. zł. Podszywając się pod pokrzywdzonego, którego dane widniały na fakturze, chcieli zapewnić sobie anonimowość.

Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Zatrzymali podejrzanych na gorącym uczynku. Sprawcami okazali się dwaj mężczyźni - 29-letni mieszkaniec Legionowa i 36-latek z Płońska. Sprzęt, który pozyskali, to nie wszystko. Pod adresem zamieszkania jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli kolejny towar, m.in. telewizor i telefony. Ponadto w pojeździe, którym się poruszali, funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

Policjanci ustalili, że do przestępstw dochodziło również na terenie innych powiatów garnizonu mazowieckiego, a proceder mógł trwać od kilku miesięcy. Policjanci ustalają liczbę zawartych fikcyjnych umów i osoby pokrzywdzone, do których trafiały faktury z prośbą o natychmiastowe uregulowanie opłat.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustwa. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 8 lat więzienia.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]