Dzisiaj jest: piątek, 4 grudnia 2020

iPułtusk » Wiadomości » Gość w dom, ser na przekąskę

Gość w dom, ser na przekąskę

24 kwietnia 2020, 11:08, Tipmedia

Możemy zaryzykować stwierdzenie, że ten z nas, kto przynajmniej raz w życiu spróbował serów twardych, jest w stanie bez wahania powiedzieć o nich, że mają swój niepowtarzalny charakter, na długo pozostają w naszej pamięci smakowej i zachęcają do kulinarnych eksperymentów.

Sery wzbogacają doznania smakowe praktycznie każdej kuchni świata i należą do tej grupy produktów, które nie muszą konkurować o naszą uwagę z innymi artykułami spożywczymi, pamiętamy o nich, przy każdej możliwej okazji, mamy dla nich honorowe miejsce w swoich lodówkach i gdyby to było możliwe to najchętniej, co wieczór, przy ich drzwiach wybrzmiewałyby dedykowane im - ,,seredenady". Ze względu na bogatą gamę smaków, zdecydowanie, znajdują się bardzo wysoko w serowej hierarchii. Nawet nie próbujemy sobie wyobrazić tego, co działoby się w naszych domach, gdyby zabrakło w nich serów...

Lista zastosowań ciągnie się jak...

Nie wiemy, skąd wzięło się powiedzenie odnoszące się do śmiechu na widok sera. Być może chodzi o serową karuzelę smaków i wiążącą się z tym radość. Tego nie jesteśmy w stanie jednoznacznie orzec. A może, dzieje się tak przez jego słoneczną barwę i moc zastosowań, którymi został obdarzony, np. jest doskonałym źródłem wapnia, innych minerałów i witamin z grupy B. Wiemy na pewno, że sery twarde królują na naszych stołach już od wieków, a mimo to nadal się nam nie nudzą i nie znudzą! Dlaczego? Bo stanowią doskonałą przekąskę, umilają spotkania towarzyskie i dodają charakteru naszym daniom. Nie bez przyczyny lista ich zastosowań ciągnie się jak same sery.

Co to za gość?

Możemy zaryzykować stwierdzenie, że ten z nas, kto przynajmniej raz w życiu spróbował serów twardych, jest w stanie bez wahania powiedzieć o nich, że mają swój niepowtarzalny charakter, na długo pozostają w naszej pamięci smakowej i zachęcają do kulinarnych eksperymentów. Są też częstymi gośćmi na naszych stołach, których o wizytę nie trzeba długo prosić - podczas zakupów ze sklepowych półek szybko wskakują do naszych koszyków, by później pełnić honorowe miejsce na naszej desce serów i osobistej liście ulubionych przekąsek. Tych, którzy jeszcze nie próbowali naszych serowych specjałów, możemy zapewnić, że od początkowego zauroczenia do niesłabnącego zachwytu tym rodzajem serów dzieli tylko jeden serowy krok https://www.krasnystaw.eu/produkty/sery-twarde .

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]