Dzisiaj jest: piątek, 4 grudnia 2020

iPułtusk » Wiadomości » Zatrzymano ich chwilę po tym, jak dokonali kradzieży pojazdu

Zatrzymano ich chwilę po tym, jak dokonali kradzieży pojazdu

21 kwietnia 2020, 12:24, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci z Pułtuska zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli samochód. Byli nietrzeźwi, a dodatkowo ich przemieszczanie się było nieuzasadnione. Usłyszeli zarzuty i decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

Zgłoszenie o kradzieży samochodu policjanci otrzymali w miniony piątek. W rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że do kradzieży auta o wartości 2 tys. zł. doszło podczas jego pobytu na jednej z pułtuskich posesji. Auto zaparkowane było przed bramą wjazdową. Sprawcy wykorzystali nieuwagę właściciela i pozostawione w stacyjce kluczyki.

Oficer dyżurny natychmiast przekazał komunikat o kradzieży pojazdu będącym w służbie policjantom. Podczas gdy mundurowi patrolowali ulice miasta i powiatu, równolegle nad sprawą pracowali kryminalni, którzy dzięki zebranym informacjom ustalali tożsamość podejrzewanych o to przestępstwo mężczyzn.

Chwilę później dyżurny odebrał kolejne zgłoszenie. Tym razem o kradzieży telefonu komórkowego z otwartego, pozostawionego na stacji paliw, samochodu. Kilka minut po zgłoszeniu policjanci odnaleźli poszukiwane auto, niestety z uszkodzoną karoserią. Sprawcami okazali się 22-letni i 25-letni mieszkańcy Pułtuska. Byli kompletnie pijani. Mężczyźni odpowiedzą również za kradzież wartego 1 500 zł telefonu komórkowego oraz za niestosowanie się do przepisów związanych ze stanem epidemii - nieuzasadnione przemieszczanie się, a kierowca dodatkowo za kierowanie pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]