Dzisiaj jest: piątek, 4 grudnia 2020

iPułtusk » Wiadomości » Ucieczka i pościg

Ucieczka i pościg

17 kwietnia 2020, 12:15, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Doświadczeniem i profesjonalizmem wykazali się pułtuscy policjanci, którzy po pościgu zatrzymali kierowcą peugeota. W pojeździe, wbrew przepisom ustawy, mężczyzna posiadał środki odurzające.

Prowadzenie działań pościgowych zawsze wymaga od policjantów doświadczenia i opanowania za kierownicą radiowozu. Osoby, które nie zatrzymują się do kontroli drogowej, mają jeden cel - uciec przed funkcjonariuszami. Los innych uczestników ruchu drogowego najczęściej nie ma dla nich żadnego znaczenia. Policjanci natomiast muszą być skupieni zarówno na ściganiu uciekinierów, jak i na bezpieczeństwie osób postronnych.

Profesjonalizmem wykazał się kilka dni temu patrol ruchu drogowego. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę peugeota, jednak mimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca jechał dalej. Dynamiczne działania, które zakończyły się na terenie sąsiedniego powiatu, doprowadziły do zatrzymania 32-latka. Mężczyzna kierował wbrew obowiązującemu zakazowi sądowemu, a w pojeździe przewoził marihuanę.

Dzięki skutecznym działaniom pułtuskich policjantów niebezpieczny kierowca nie zagraża już innym uczestnikom ruchu drogowego. Mieszkaniec Makowa Mazowieckiego usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania wbrew zakazowi i posiadania narkotyków.Źródło zdjęcia: KWP
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]