Dzisiaj jest: niedziela, 20 września 2020

iPułtusk » Wiadomości » Kolejni piraci drogowi tracą prawa jazdy

Kolejni piraci drogowi tracą prawa jazdy

12 lutego 2020, 10:19, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Przez 3 miesiące bez prawa jazdy będą musieli obejść się kierowcy, którzy w ostatnich dniach wpadli w ręce pułtuskich mundurowych. Powód? Rażąca prędkość, z jaką poruszali się w obszarze zabudowanym.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy prędkościach powyżej 100 km/h czas, jaki mamy na reakcję, jest minimalny. Niestety w ostatnim czasie nad wyraz nierozsądnym zachowaniem pokierowały się 3 osoby:

- 34-letni mieszkaniec pow. makowskiego - kierowca auta marki Porsche - 109 km/h (przekroczenie prędkości w Głodowie);
- 42-letnia mieszkanka gminy Obryte - kierująca hondą - 102 km/h (w Psarach);
- 30-letni mieszkaniec Warszawy - kierowca auta marki Citroen - 103 km/h (w Przemiarowie).

W konsekwencji funkcjonariusze zatrzymali tym osobom uprawnienia do kierowania pojazdami i nałożyli 400-złotowe mandaty karne połączone z 10 punktami.

Warto przypomnieć, że zatrzymanie prawa jazdy według znowelizowanych przepisów następuje w przypadku
rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem podczas 3-miesięcznego zakazu będzie skutkowało wydłużeniem tego okresu do 6 miesięcy. Kolejny etap, jaki czeka lekceważących prawo zmotoryzowanych, to cofnięcie im uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze.Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]