Dzisiaj jest: poniedziałek, 21 września 2020

iPułtusk » Wiadomości » Policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i seniorów

Policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i seniorów

28 stycznia 2020, 12:57, KPP w Pułtusku, red. Miłosz Magrzyk

Ferie to wymarzony czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Aby ferie przebiegały szczęśliwie i wszyscy wrócili do swoich domów wypoczęci, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Okazją do porozmawiania z dziećmi były organizowane przez szkoły obchody z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Policyjni profilaktycy w trakcie spotkań przypomnieli dzieciom m.in. o tym, jak można bezpiecznie spędzać czas wolny. Rozmawiali także o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariusze przypomnieli również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. W dalszej kolejności spotkań mundurowi skupili się na najważniejszych tego dnia gościach - babciach i dziadkach, informując, o czym należy pamiętać, aby nie paść ofiarą przestępstw.

Policjanci, podając przykłady, prosili o to, by seniorzy bez zbędnej potrzeby nie nosili przy sobie dużej gotówki, a przy wypłacie większej kwoty z bankomatu lub dokonywaniu transakcji bankowej byli w towarzystwie zaufanej osoby. Apelowali, by starsi nie przekazywali pieniędzy osobom nieznajomym, nawet jeśli te nieznajome osoby deklarują, że zostały przysłane przez członków rodziny starszej osoby. Funkcjonariusze apelowali, by seniorzy nie ufali osobom, których nie znają, i wykazywali rozsądek podczas wpuszczania osób nieznajomych do mieszkania. Policjanci mówili także o tym, jak ważne jest zachowanie ostrożności na drodze, przypomnieli zebranym o konieczności noszenia elementów odblaskowych przez pieszych i właściwym wyposażeniu rowerów. Na zakończenie zebranym babciom i dziadkom wręczone zostały opaski magnetyczne i ulotki, a ich pociechom kamizelki odblaskowe.

Źródło zdjęcia: KPP w Pułtusku

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]